یك تحقیق جدید نشان داد؛

اپلیكیشنهای كارخانه عامل هك موبایلهای اندرویدی

اپلیكیشنهای كارخانه عامل هك موبایلهای اندرویدی

وب كنفرانس: تحقیقی جدید نشان داده است سیستم عامل و نرم افزارهایی كه در كارخانه روی موبایل ها نصب می شوند، دستگاه های اندروید را در معرض خطر هك قرار می دهند.به گزارش وب كنفرانس به نقل از ماشابل، گزارش شركت امنیتی Kryptowire نشان داده است بسیار از دستگاه های اندرویدی در معرض خطر هك قرار دارند. دلیل این امر هم سیستم عامل باز این دستگاه ها است.
در این تحقیقKryptowire ۱۰ دستگاه اندروید را بررسی نموده كه اپراتورهای مخابراتی آمریكا از آنها پشتیبانی می كنند. این شركت ضمن تحقیقات باگ هایی در firmware(نرم افزاری كه از قبل روی دستگاه ها نصب شده) یافتند كه دستگاه ها را در معرض خطر حملات اپلیكیشن های بد قرار می دهد.
در این تحقیق آمده است: سیستم عامل و اپلیكیشن هایی كه در كارخانه روی دستگاه نصب می شوند، به علت وجود ضعف هایی خطرناك هستند. بنابراین دستگاه حتی از زمان خرید در برابر خطر هك قرار دارد.
این شركت امنیتی در این تحقیق بعضی از دستگاه های موبایل شركت ZTE را بررسی نموده است. این درحالی است كه دولت آمریكا استفاده از دستگاه های ZTE و هواوی را برای نظامیان ممنوع كرده است.
این شكاف امنیتی یكی از نتایج استراتژی تجاری اندروید است چونكه اندروید به شركت های طرف سوم مانند ZTE اجازه می دهد كد های برنامه را تغییر دهند. این توانایی تغییر كه سبب شده سیستم عامل اندروید برای تولید كنندگان موبایل جذاب باشد، در حقیقت عامل شكاف امنیتی است كه به اپلیكیشن های بد اجازه می دهد كنترل دستگاه را به عهده بگیرند.

1397/05/21
14:36:08
5.0 / 5
6214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری