تحقیقات سوئیس در مورد حمله هكری روسیه

تحقیقات سوئیس در مورد حمله هكری روسیه

وب كنفرانس: مقامات امنیتی در سوئیس می گویند در حال تحقیق در مورد دخالت احتمالی هكرهای روس در حمله به آژانس جهانی ضد دوپینگ هستند.به گزارش وب كنفرانس به نقل از آسین ایج، دفتر دادستان كل سوئیس اعلام نموده كه هكرهای روس به كوشش برای هك كردن آژانس مذكور متهم هستند.
تحقیقات جنایی در این زمینه از ماه مارس سال ۲۰۱۷ شروع شده و تعدادی از سازمان ها و نهادهای اطلاعاتی سوئیس هم در این زمینه همكاری خواهند داشت. در بررسی های اولیه دو نفر مظنون شناسایی شده اند.
هدف این دو هكر روس نفوذ به آزمایشگاهی در سوئیس بوده كه از آن برای آزمایش های ضددوپینگ و بررسی و تست گاز نوویچوك استفاده می گردد. گاز یادشده به دسته ای از عوامل عصبی اطلاق می گردد كه بین سال های ۱۹۷۱ تا ۱۹۹۳ در شوروی و روسیه تولید شده اند.
عوامل عصبی یا گازهای اعصاب به دسته ای از عوامل شیمیایی اطلاق می گردد كه با تأثیر بر دستگاه عصبی انسان باعث اختلال در عملكردهای حیاتی بدن و بروز آسیب و مرگ می شوند. این عوامل به دلیل سرعت تأثیر زیاد از خطرناكترین عوامل شیمیایی محسوب می شوند. همچون مشهورترین عوامل عصبی می توان از سارین، تابون، سومان و وی ایكس نام برد.
آژانس ضد دوپینگ سوئیس در سال های اخیر تحقیقات گسترده ای در مورد دوپینگ قهرمانان ورزشی روسیه به عمل آورده و در مواردی نتیجه این بررسی ها مثبت بوده است.

1397/06/27
15:05:22
5.0 / 5
5150
تگهای خبر: تحقیقات , سازمان , هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری