گوشیهای هوشمند و تولید زباله های سمی

گوشیهای هوشمند و تولید زباله های سمی

وب كنفرانس: محققان دریافتند كه تولید گوشیهای هوشمند، منجر به تولید زباله های سمی مضر برای محیط زیست می گردد.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ارث، اگر هر روز به فكر این مورد هستید كه گوشی همراه خویش را ارتقاء دهید و مدل بالاتری تهیه كنید، باید بدانید كه گوشیهای هوشمند دارای برخی فلزات گرانبها هستند كه معدنكاری برای بدست آوردن آن ها سبب تولید زباله های سمی می گردد كه تاثیرات جدی بر محیط زیست به جای می ‎گذارند.
امروزه گوشیهای هوشمند، تبدیل به یك ابزار ضروری به منظور زندگی روزمره شده اند و باید بدانیم كه این وسیله در خود بعضی از عناصر نادر موجود بر روی زمین را دارد كه تاثیرات بسیار مضری برای محیط زیست دارند. محققان عنوان كردند: استفاده از گوشیهای هوشمند، روز به روز بیشتر می گردد و به دنبال آن، مخاطرات زیست محیطی هم افزایش می یابد.
فعالیت معادنی كه برای استخراج مواد پركاربرد در گوشیهای هوشمند در حال كار هستند، نه تنها برای محیط زیست مضر است، بلكه می تواند برای افراد نزدیك به این معادن هم خطراتی داشته باشد. طلا، آهن، آلومینیوم و مس از عناصری هستند كه در تركیب رنگ صفحه نمایش گوشیها، مقاومت صفحات و نازك بودن فلز بدنه گوشیها موثر هستند.
معادن طلا و قلع تا حدود زیادی سبب جنگل زدایی در آمازون شده اند و این معادن، نه تنها، زیستگاه های مهم را از بین می برند، بلكه زباله های سمی از معادن حاوی جیوه به آب آشامیدنی وارد می كنند كه برای ماهی ها هم بسیار مضر هستند. در چین، شما می توانید زمین های زیادی را كه سبب تولید زباله های سمی می شوند و به نام دریاچه زباله های فناوری جهانی معروف هستند، پیدا كنید.
باآنكه خیلی از شركت ها در حال كوشش برای بهبود روش های استخراج به منظور جلوگیری از نشت مواد معدنی خطرناك و صدمه به محیط زیست هستند، اما مصرف كنندگان و تولیدكنندگان باید اثرات زیست محیطی فناوری ها را بدانند.
1397/06/11
15:10:43
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: شركت , فناوری , كاربر , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری