تولید دست رباتیكی كه بازی ویدئویی انجام می دهد

تولید دست رباتیكی كه بازی ویدئویی انجام می دهد

پژوهشگران از تولید دست رباتیک نرمی آگاهی داده اند که سه انگشت آن بطور مستقل هدایت شده و می تواند بازی های ویدئویی را با بهره گیری از دسته های بازی اجرا نماید.به گزارش وب کنفرانس به نقل از نیواطلس، این دست رباتیک که در دانشگاه مریلند تولید شده توانسته مرحله نخست از بازی ویدئویی مشهور سوپرماریو را در عرض تنها ۹۰ ثانیه به پایان برساند.
تولید دست های رباتیک مکانیکی از پیچیدگی های خاص خود برخوردار بوده و دقت آنها نیز به طور معمول زیاد نیست. اما دست رباتیک جدید که با کم و زیاد کردن فشار هوا کار می کند، با چاپگر سه بعدی قابل تهیه و تولید بوده و هر یک از انگشتان آن بطور مستقل برای کنترل قسمتی از دسته کنترل کنسول بازی مورد استفاده قرار می گیرد.
دست های رباتیک الکترونیک معمولی به طور معمول به شکلی ساخته می شوند که یک مسیر انتقال نیرو برای هر انگشت در نظر گرفته می شود و در نتیجه این ابزار به طور معمول سنگین، حجیم، پرمصرف و غیرمنعطف هستند. اما برای هر انگشت دست جدید یک پمپ هوای مستقل در نظر گرفته شده و سه ترانزیستور سیال کار انتقال نیرو و کم و زیاد کردن فشار هوا را بر عهده دارند.
این دست رباتیک در آینده می تواند کاربردهای گسترده تری پیدا کرده و برای انجام عمل های جراحی، هدایت دستگاه های توانبخشی، تولید پروتزهای شخصی سازی شده و غیره به کار رود.

1400/04/27
11:21:20
5.0 / 5
389
تگهای خبر: الكترونیك , دستگاه , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری