شكایت مصرف كنندگان اروپایی از عمر كوتاه باطری آیفون

شكایت مصرف كنندگان اروپایی از عمر كوتاه باطری آیفون

گروههای حامی مصرف کننده در اتحادیه اروپا از شرکت آمریکایی اپل به سبب ادعاهای گمراه کننده درباره عمر باطری مدل های قدیمتر گوشی آیفون شکایت کرده و خواهان دریافت 180 میلیون یورو (217 میلیون دلار) خسارت شدند.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، آژانس یورو کانسیومرز در اطلاعیه ای اعلام نمود گروهی از پنج سازمان پشتیبانی از مصرف کننده اروپایی در بلژیک و اسپانیا شکایتهای گروهی از اپل تنظیم کردند و قصد دارند در هفته های آتی در ایتالیا و پرتغال هم از این شرکت شکایت کنند. این شکایتها مربوط به کاربران مدل های مختلف آیفون ۶ است.

شکایتهای مذکور منعکس کننده شکایتهای آمریکایی مقابل اپل به سبب گمراه کردن مصرف کنندگان درباره عمر باطری و آپدیتهای نرم افزاری است که عملکرد این گوشی ها را کند کرد. این شرکت مستقر در کالیفرنیا ماه گذشته موافقت نمود برای فیصله دادن به تحقیقات رگولاتورهای گوناگون آمریکایی ۱۱۳ میلیون دلار پرداخت کند و همزمان مصرف کنندگان به دنبال موافقت دادگاه با حل و فصل یک شکایت گروهی به ارزش حداکثر ۵۰۰ میلیون دلار هستند.

الز بروگمان، مدیر سیاست و امور اجرائی یوروکانسیومرز اظهار داشت: مصرف کنندگان از محصولاتی که عمر باطریشان به سرعت تمام می شود، به شدت ناراحت هستند و مدل های آیفون ۶ نمونه های عینی از این محصولات هستند. این گوشی ها نه فقط موجب نارضایتی و ضرر مالی می شوند بلکه از نقطه نظر محیط زیستی بسیار غیرمسئولانه هستند.

این گروه در ژوئیه نامه ای به اپل ارسال کرده و از این شرکت خواست شیوه مجبور کردن کاربران به نصب آپدیتهایی که گوشیشان را کند می کند را متوقف نماید.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل در اطلاعیه ای اعلام نمود هیچ گاه عامدانه کاری برای کوتاه کردن عمر باطری محصولاتش یا تضعیف مدل های قدیمی برای وادار کردن مصرف کنندگان به ارتقای گوشیشان به مدل جدیدتر انجام نمی دهد.
1399/09/14
20:36:37
5.0 / 5
1192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری