معمای آلودگی هوای پایتخت در ایام خلوت و انتقاد از سكوت محیط زیست

معمای آلودگی هوای پایتخت در ایام خلوت و انتقاد از سكوت محیط زیست

وب كنفرانس: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از سازمان محیط زیست خواست كه در مورد یافتن چرایی آلودگی هوای تهران اقدام نماید.


زهرا نژاد بهرام در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تشدید آلودگی هوا در تهران اظهار داشت: این روزها در حالی وضعیت آلودگی هوای تهران به شرایط اضطرار رسیده است كه به سبب شیوع كرونا و ماندن همشهریان در خانه شاهد كاهش محسوس ترافیك و تردد در سطح شهر هستیم.
وی با طرح این سوال كه چگونه ممكنست با وجود كمبود تردد در سطح شهر، شاهد افزایش آلایندگی هوا باشیم افزود: در همه مقاطع وقتی هوای تهران آلوده می شد انگشت بهتان به سمت خودرو ها و تردد بیش از اندازه گرفته می شد اما حالا كه به سبب مقابله با كرونا مردم در خانه ها هستند و عمده سازمانها نیز دوركار هستند به نحوی كه بطور محسوس شاهد كاهش تردد و ترافیك در معابر شهر تهران هستیم، جای سوال است كه پس چرا هوا همچنان آلوده است.
نژاد بهرام با بیان بیان اینكه شرایط این روزهای تهران نشان میدهد كه علت آلودگی هوای تهران عاملی فراتر از خودرو و بنزین است افزود: لازم است كه سازمان محیط زیست بعنوان متولی مسائل زیست محیطی، به این مساله ورود كند چونكه شنیده ها حاكی از آنست كه متاسفانه پالایشگاه های اطراف تهران از مازوت و سوخت های نفتی گازی استفاده میكنند و همین مسئله سبب آلودگی هوای پایتخت در این روزهای شبه تعطیل شده است.
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران اضافه كرد: سازمان محیط زیست متولی این امر است اما می بینیم كه در موضوعات مختلف شامل بوی بد تهران، آلودگی هوا و.... سكوت می كند كه این انفعال قابل پذیرش نیست! چونكه علت آلودگی هوای تهران عامل دیگری است كه باید سازمان محیط زیست آنرا برای مردم روشن كند.
منبع:

1398/12/16
21:20:12
5.0 / 5
3497
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری