آموزش كدنویسی به كودكان 4 ساله با بازی

آموزش كدنویسی به كودكان 4 ساله با بازی

به گزارش وب كنفرانس در شرایطی كه بسیاری تصور می كنند كودكان چهار ساله قادر به یادگیری برنامه نویسی نیستند، یك شركت رباتیك با استفاده از بازی های كامپیوتری این امر را ممكن كرده است.به گزارش وب كنفرانس به نقل از زددی نت، شركت رباتیك ماتاتالب در شنزن چین، ربات هایی برای بازی و تفریح بچه های كم سن و سال تولید كرده كه ضمن ارتقای توانایی های شناختی كودكان به صورت غیرمستقیم برنامه نویسی را هم به بچه ها یاد می دهند.
این ربات های كوچك كه به شكل نیم دایره های متحرك طراحی شده اند بدون استفاده از نمایشگر یا حتی هرگونه نشانگر یا كد برنامه نویسی درك و فهم كودكان را بگونه ای شكل می دهند تا آنها ذهنیتی مشابه با یك برنامه نویس ورزیده را در خود پرورش دهند.
در درون این نیم دایره های متحرك پایه دار، عروسك های اسباب بازی جای گرفته اند تا توجه كودكان را به خود جلب كنند. تركیب های مختلف این عروسك ها بر روی صفحات كاغذی دارای نمادهای گرافیكی برای یاد دادن شیوه های مختلف برنامه نویسی مورد استفاده قرار می گیرد.
در حال حاضر در خیلی از مهدكودك ها و دبستان های چین، آموزش برنامه نویسی و كدنویسی بعنوان یك برنامه درسی ثابت مد نظر قرار می گیرد و انتظار می رود از این ابتكار عمل هم استقبال شود. تحلیلگران می گویند ارزش بازار فروش محصولات رباتیك آموزشی تا سال ۲۰۳۰ به ۱.۷ میلیارد دلار می رسد.

1398/12/03
14:05:48
5.0 / 5
4208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری