ضرورت احراز هویت مشتركان هنگام خرید سیمكارت

ضرورت احراز هویت مشتركان هنگام خرید سیمكارت

وب كنفرانس: اپراتورها برای جلوگیری از سوءاستفاده از خرید سیمكارت، موظف می باشند تنها در دفاتر منتخب خود به كسانی كه سیم كارتی به نامشان نیست، سیمكارت بدهند و سایر افراد نیز برای احراز هویت از رمز یكبار مصرف استفاده می نمایند.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، یكی از اشكالات دارندگان سیمكارت، همواره دریافت پیامك های مزاحم تبلیغاتی بوده كه البته استفاده از شماره های شخصی برای ارسال این پیامك ها نیز مدتی است به روش های دیگر اضافه شده است. همین طور سوءاستفاده از سیمكارت هایی كه نام و نشان ندارند، یكی دیگر از مشكلات عدم احراز هویت دارندگان سیمكارت محسوب می شود. سوءاستفاده هایی مانند فیشینگ هم می تواند تحت تاثیر ابهام در نظام هویت در فضای مجازی كشور رخ دهد.
در این راستا، پیمان قره داغی -مدیركل حفاظت از حقوق مصرف كننده رگولاتوری- در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه قبل از این هنگام ثبت نام سیمكارت، تخلفاتی در عوامل فروش یا دفاتر پیشخوان دولت انجام می شد، اظهار داشت: برای جلوگیری از این تخلفات، ما مشتركان را به دو دسته تقسیم كردیم؛ مشتركان سیمكارت اولی و غیرسیم كارت اولی كه حداقل یك سیمكارت در هر یك از اپراتورها دارند. دسته دوم كسانی هستند كه حداقل در یكی از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل یا اپراتورهای مجازی سیمكارت دارند.
او افزود: به اپراتورها اجازه دادیم حداكثر ۲۵۰ دفتر منتخب خود كه تحت نظارت دقیق هستند، را به ما معرفی و در پورتال خود هم اعلام كنند. هم چنین اپراتورها را ملزم كردیم اگر فردی كه به دفتر بازگشت كرد، سیمكارت اولی بود، حتما بوسیله این دفاتر كه نظارت بیش تری هم از جانب سازمان و هم اپراتورها روی آنها انجام می شود، به مردم سیمكارت اول بدهند. پروسه سیمكارت هم باید با رعایت پروتكل های احراز هویت، صورت گیرد، یعنی مردم به دقت شناسایی شده و از واگذاری سیمكارت به غیر از خود فرد دارنده مدرك شناسایی جلوگیری شود.
قراه داغی با تاكید بر افزایش نظارت بر پروسه احراز هویت، بیان كرد: هم چنین اگر فردی كه درخواست دریافت سیمكارت داشت، سیمكارت اولی نبود، فرد مكلف است یكی از سیمكارت هایی كه به نامش است را به دفتر فروش اعلام نماید و بعد از آن، یك كد OTP (یك بار مصرف) به آن شماره ارسال می شود و بعد از دریافت و وارد كردن كد، در سامانه های فروش امكان ادامه ثبت نام مهیاست و در غیر این صورت پروسه فروش صورت نمی گیرد.
منبع:

1398/10/27
19:15:47
5.0 / 5
4729
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری