كدام كشورها بیشترین و ماهرترین هكرها را دارند؟

كدام كشورها بیشترین و ماهرترین هكرها را دارند؟

به گزارش وب كنفرانس اخیرا لیستی از كشورهایی كه میزبان بیشترین و بهترین هكرهای جهان هستند، انتشار یافته است كه چین با سهم بیشتر از 41 درصدی در صدر این لیست قرار دارد.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، در سال های اخیر آمار حملات سایبری، هك و نفوذ به حساب های كاربری شركت های كوچك و بزرگ در سرسار جهان رو به رشد و افزایش بوده است؛ به شكلی كه خیلی از كارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری به شركت های مختلف، دولت ها و استارتاپ های فعال در نقاط مختلف جهان اخطار داده اند كه با به روزرسانی مداوم سیستم های مورد استفاده خود و سایر اقدامات امنیتی لازم، از نفوذ و دسترسی هكرها و مجرمان سایبری به اطلاعات محرمانه خود جلوگیری نمایند.
هرچند كه در اخبار مختلفی كه از گوشه و كنار جهان به گوش می رسد، بنظر می رسد حتی با در نظر گرفتن تمامی احتمالات و همینطور اقدامات امنیتی لازم هم هكرها و مجرمان سایبری به چنان تخصص و تبحری دست یافته اند كه باز هم قادر خواهند بود به اطلاعات موردنیاز خود دسترسی پیدا كنند و هر ساله خیلی از شركت های كوچك و بزرگ را در سراسر جهان با مشكلات و دردسرهای جدیدی مواجه سازند.
حالا اخیرا لیستی از ۱۰ كشوری كه میزبان بیشترین تعداد هكرها و مجرمان سایبری هستند و هر ساله به سایت، سرور و پلت فرم های مورداستفاده شركت های مختلف در سراسر جهان حمله كرده و اطلاعات محرمانه و موردنیاز خویش را به سرقت می برند، در وب سایت cyware انتشار یافته است كه در زیر به آنها اشاره شده است:
۱. چین
بر مبنای تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته، بالغ بر ۴۱ درصد از حملات سایبری و بدافزاری در جهان توسط هكرهای چینی صورت پذیرفته است.
۲. ایالات متحده آمریكا
خیلی از بدافزار و تروجان های توسعه داده شده توسط هكرها و مجرمان سایبری آمریكایی به زیرساخت های حیاتی و مهم در كشورهای گوناگونی حمله و نفوذ پیدا كردند كه به واسطه همین حملات سایبری، از شهرت جهانی بالایی برخوردار شدند. سهم ایالات متحده آمریكا از حملات بدافزاری و سایبری در جهان بالغ بر ۱۰ درصد است.
۳. تركیه
سهم تركیه از حملات سایبری در جهان، ۴.۷ درصد است كه در سال های اخیر، فعالیت آنها به شدت رشد و افزایش یافته است.
۴. روسیه
سهم حملات سایبری انجام شده توسط هكرهای روسی هم بالغ بر ۴.۳ درصد گزارش و اعلام شده است. روسیه تحت تاثیر مخالفت و تضادهای سیاسی كه با دولت آمریكا دارد، همواره به سرور و شبكه های شركت بزرگ آمریكایی همچون اپل، آمازون و گوگل حمله و نفوذ كرده است.
آخرین و بزرگترین خراب كاری هكرهای روسی در جریان برگزاری انتخابات دولت آمریكا بود كه به قول خیلی از كارشناسان، توانسته بودند در سیستم های رای گیری انتخاباتی در خیلی از ایالت های آمریكا، نفوذ پیدا كرده و باعث تغییر و تحولاتی شوند.
۵. تایوان
این جزیره كوچك در حوالی چین، برخلاف جغرفیای بسیار كوچكی كه دارد، تعداد زیادی از قدرتمندترین و بهترین هكرهای جهان را در خود جای داده است؛ به شكلی كه سهم آن از حملات سایبری جهان، ۴.۳ درصد است.
۶. برزیل
سهم برزیل در حملات سایبری جهان بالغ بر ۳.۳ درصد گزارش و اعلام شده است كه با اختلاف اندكی از رومانی، یك پله بالاتر قرار گرفته و در لیست رده بندی كشورهای میزبان بیشترین تعداد هكرها و مجرمان سایبری، رتبه ششم را به خود مختص كرده است.
در واقع می توان اظهار داشت كه برزیل نه تنها در آمریكای جنوبی، بلكه در نیم كره جنوبی زمین، بیشترین ترافیك هكرها را از آن خود كرده است. به عقیده خیلی از كارشناسان و مفسرین، دلیل این امر می تواند اقتصاد فارغ از پول نقد در این كشور باشد و اینكه شهروندان بیشتر از پرداخت های آنلاین و اینترنتی برای خرید و انجام كارهای موردنظر خود استفاده می نمایند.
۷. رومانی
رومانی با اختصاص ۳.۳ درصد از حملات سایبری در جهان، در رتبه هفتم این رده بندی جای بگیرد. یكی از مشهورترین هكرهای اهل این كشور، رومانسیو والسیا نام داشت كه توانسته بود به اطلاعات تعداد زیادی از شركت ها و دولت های جهان نفوذ و دسترسی پیدا كند.
۸. هند
هشتمین رتبه در لیست كشورهای میزبان بیشترین تعداد هكرها و مجرمان سایبری هم به هند اختصاص یافته است كه سهم آن در حملات سایبری در جهان ۲.۳ درصد است.
۹. ایتالیا
سهم نهمین جایگاه كشورهای میزبان در حملات سایبری كه به ایتالیا اختصاص دارد، ۱.۶ درصد است. دو نفر از معروف ترین هكرها و مجرمان سایبری ایتالیایی، لوئیگی آریما و دوناتو فارانته آریما هستند كه در نفوذ به حساب های كاربری و سرقت اطلاعات موردنیاز خود شهرت جهانی پیدا كرده اند.
۱۰. مجارستان
مجارستان كه یك كشور حدودا كوچك در شرق اروپاست، تعداد زیادی از هكرهای حاذق را در جهان در خود جای داده است كه سهم آن در حملات سایبری جهان ۱.۴ درصد است.1398/06/12
19:21:13
5.0 / 5
4366
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اینترنت , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری