كلیدها، پست های برق و روشنایی معابر هوشمند می گردد

كلیدها، پست های برق و روشنایی معابر هوشمند می گردد

وب كنفرانس: رئیس سازمان فناوری اطلاعات اظهار داشت: انرژی، محیط زیست، اشتغال، بهره وری، رشد اقتصادی و مهم تر از همه شفافیت همچون چالش های پیش روی كشور محسوب می شوند كه فناوری اطلاعات ركن مؤثر برای مقابله با آن هاست.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، رسول سراییان در كنگره جهانی فناوری های هوشمند اظهار نمود: باور ما این است كه كوتاه ترین و بهینه تر مسیر برای عبور از چالش ها فناوری اطلاعات است. فناوری های ارتباطی تنها فناوری محسوب می شوند كه برخلاف سایر فناوری ها، پیشرفت در آن ها باعث كاهش هزینه و افزایش بهره وری می گردد.
وی افزود: اولین ركن شهر هوشمند زیرساخت ارتباطی است كه در ابتدا باید تغییرات اندازه گیری و داده ها جمع آوری و سپس مدیریت شود كه خوشبختانه به واسطه زیرساخت ارتباط تلفن همراه موجود در كشور فعالیت های نخست در جهت خانه های هوشمند به صورت آزمایشی در حال انجام و اولویت بندی است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت خانه های نیرو و جهاد كشاورزی خاطرنشان كرد: بر طبق این تفاهم نامه، استفاده از فناوری های جدید نظیر اینترنت اشیاء و هوشمندسازی صنایع به منظور كاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در دستور كار قرار می گیرد.
وی افزود: با اجرایی شدن این تفاهم نامه ها، كنتورهای آب و برق، كلیدها، پست های برق و روشنایی معابر هوشمند می گردد و میزان مصرف آب و برق كاسته می شود.
اولین كنگره جهانی فناوری هوشمند ۲۰۱۸ با همكاری ۱۰ كشور جهان و با سه رویكرد دولت هوشمند، شهر هوشمند و بانكداری هوشمند در دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است. عرضه تجربیات بین المللی در مبحث فناوری های هوشمند و فناوری اطلاعات و ارتباطات ازجمله اهداف این كنگره دوروزه است. در این كنگره دو روزه مهمانانی از كشورهای ایتالیا، اسپانیا، انگلیس، فرانسه، سوئد، هلند، بلاروس و یونان حضور دارند.1397/05/25
21:17:43
5.0 / 5
5526
تگهای خبر: ارتباطات , سازمان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری