ركورد سرعت اینترنت همراه در كشور شكست

ركورد سرعت اینترنت همراه در كشور شكست

وب كنفرانس: با حضور وزیر ارتباطات، ركورد اینترنت همراه با سرعت یك گیگابیت بر ثانیه در شبكه همراه اول به ثبت رسید.به گزارش وب كنفرانس به نقل از مهر و به نقل از اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سیار ایران، در مراسم افتتاح و رونمایی از پروژه های جدید همراه اول كه علاوه بر محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمید فرهنگ مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره همراه اول، حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شركت مخابرات ایران و جمعی از مدیران و مسؤولان صنعت ارتباطات كشور حضور داشتند، پروژه های بزرگ همراه اول با سرمایه گذاری ۲۳۲۵ میلیارد تومان، توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری رسید.
در این مراسم «سامانه جامع خدمات مشتریان» بعنوان بزرگترین طرح در صنعت فناوری اطلاعات كشور، «مركز كنترل و مدیریت همراه اول برای پایش كیفی شبكه بعنوان پیشرفته ترین مركز مدیریت شبكه كشور و بزرگترین مركز مانیتورینگ و مدیریت كیفیت سرویس در خاورمیانه به لحاظ تعداد مشترك (Service Quality Management)»، «مركز بومی عملیات امنیت (MCI-SOC)»، «مركز بومی مدیریت و پاسخگویی به رخداد (MCI-CERT)» و همینطور «مركز داده شهید بابایی»، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد.
همچنین سرویس های «همراه یار»، «پارس رایت» برای جلوگیری از نشت اطلاعات سازمانی، «هوشمندسازی شبكه انرژی»، «خدمات دولت همراه»، «پلتفرم خدمات رسانی دیجیتال به كسب و كارها»، «زیست بوم بومی سازی شده امن گوشیهای هوشمند»، توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری رسید.
همراه اول، پرچمدار ارتباطات كشور
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با اشاره به اینكه ما امروز شاهد اتفاقات خوبی در همراه اول هستیم و این مورد نوید یك حركت جدید را به جامعه ارتباطاتی كشور می دهد، اظهار داشت: همراه اول پرچمدار ارتباطات كشور ما است؛ اپراتوری كه در خاورمیانه و تعاملات بین المللی رتبه اول را دارد. پرچمداری كه به لحاظ كیفیت، امنیت، تعامل با مشتركین و عرضه سرویس مشخصات و شئون حمل پرچم را دارد. توسعه كمی سنگینی در مجموعه همراه اول در سالیان اخیر شروع شده كه این توسعه ها در دنیا ركورددار شده است.
جهرمی با اشاره به اینكه در ۶ ماه گذشته توسعه بسیار سریعی در همراه اول صورت گرفته است، اظهار داشت: با این توسعه همه شهرهای كشور تحت پوشش خدمات نسل ۳ و ۴ قرار گرفتند؛ این اقدامات، بسیار پرارزش و نتیجه كار پرتلاشی بود كه جا دارد از همه دست اندركاران و مدیران سابق همراه اول كه تلاش زیادی برای ارتقای همراه اول كردند تشكر نماییم. از نگاهی كه تیم جدید پیش رو گرفتند و جوان گرایی شده در واقع و تیم خوب و چابكی هم هستند چه در مجموعه هیأت مدیره و چه مدیرعامل محترم كه همگی خوب مفاهیم حوزه ICT را می شناسند و اعتقاد به توسعه، پشتیبانی از تولید داخلی، عرضه سرویس با كیفیت و ارزان دارند، تقدیر و تشكر می كنم.
وزیر ارتباطات با اشاره به اقدامی كه جهت راه اندازی مركز عملیات شبكه و پایش شاخص های شبكه همراه اول انجام شد، اظهار داشت: آنچه امروز در مجموعه همراه اول به بهره برداری رسید، به لحاظ كیفی موقعیت این اپراتور را نشان داده است. همراه اول هرچند به لحاظ كمیت، رشد بسیار قابل توجهی داشته است، اما طبیعتاً به لحاظ پارامترهای كیفی شبكه هم باید تلاش بسیار زیادی انجام دهد. همان میزان كه برای توسعه كمی حركت و تلاش شد، امروز برای توسعه كیفی لازم است.
جهرمی در مورد پروژه ارتقای شبكه همراه اول اظهار داشت: این اقدام كه در جهت به روزرسانی و جایگزینی سیستم مشتركین انجام شد، زیرساخت بزرگی در كشور تولید كرد كه فعالیت همه شركت های ایرانی را برای توسعه پلت فرم و نرم افزار و خدمات بومی آماده می كند. این اقدام بسیار مهم است كه می تواند خدمات بسیار ارزشمندی را به مشتركین عرضه نماید.
وزیر ارتباطات ادامه داد: ما همواره مورد هجمه های سایبری قرار داریم. حملاتی صورت می گیرد، سرقت اطلاعاتی انجام می گردد كه اختلالاتی در فرآیندهای خدمات دهی به مشتركین بوجود می آورد. ما وظیفه داریم امنیت تولید نماییم. امروز با استفاده از توانمندی داخلی، ظرفیت و این امكان در مجموعه همراه اول به وجود آمده كه در مدت كوتاهی بعد از تصویب سند هماهنگی اقدام مشترك در حوزه امنیت در شورای عالی فضای مجازی، مركز عملیات امنیت همراه اول با استفاده از توانمندی بومی راه اندازی و وارد حوزه خدمت می گردد كه بسیار با ارزش است و امیدواریم با عنایت به اینكه زندگی مردم ما در حال قرار گرفتن در عرصه فضای مجازی است، این امكانات و خدمات امنیتی بتواند فعالیت های اقتصادی كشور را تضمین كند و سبب ارتقای كیفیت سرویس های فضای مجازی كه در خدمت اقتصاد كشور هستند، شود.
ثبت ركورد سرعت اینترنت همراه در كشور
جهرمی با اشاره به اینكه مأموریت جدی بر عهده همراه اول می گذارم كه سرآغاز تحول بزرگ است، اظهار داشت: همره اول همه عظم خویش را جزم كند تا در جهت ماده ۶۹ برنامه ششم توسعه كشور كه بحث هوشمندسازی مدارس كشور را برعهده وزارت ارتباطات و وزارت آموزش و پرورش گذاشته است، ظرف یك سال همه ۱۰۸ هزار مدرسه كشور را به شبكه ملی اطلاعات متصل كند تا در سال آینده یكی از برنامه ها اعلام اتصال این مدارس به شبكه ملی اطلاعات باشد.
در این مراسم برای نخستین بار در كشور در بستر فناوری (MIMO)، ركورد سرعت اینترنت همراه شكسته شد. در حضور وزیر ارتباطات سرعت یك گیگابیت بر ثانیه در شبكه همراه اول به ثبت رسید كه بیشترین سرعت عرضه شده در نسل ۴.۵ تلفن همراه كشور است.
همراه اول؛ حامی تولید داخلی
در ادامه مراسم حمید فرهنگ مدیرعامل همراه اول با عرضه گزارشی كوتاه از فعالیت های اپراتور اول، ضمن بیان اینكه سال ۱۳۹۷ سال «حمایت از كالای ایرانی» نامگذاری شده است، تصریح كرد: همراه اول در جهت پشتیبانی از تولید داخل بیش از ۷۵ درصد از مصارف هزینه ای خویش را از منابع داخلی تأمین می كند. همینطور كسب رتبه اول در استفاده حداكثری از منابع و مهارت های ایرانی در ارزیابی عملكرد اپراتورها توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در دو دوره پیاپی، نشان از اهمیت همراه اول به این مورد دارد.
وی اضافه كرد: در جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، امسال هم همراه اول همچون چهار دوره گذشته موفق به كسب بالاترین سطح امتیاز در میان اپراتورهای تلفن همراه شد.
منافع حاصل از پروژه CRM-CBS برای مشتركین
فرهنگ با عنوان اینكه پروژه CRM-CBS كه اول اردیبهشت ماه امسال با حضور ۷۰۰ نفر از همكاران داخلی و خارجی كلید خورد، بزرگترین طرح در صنعت فناوری اطلاعات كشور از منظرهای محدوده، ارزش پروژه و سازمان است، اظهار داشت: منافع حاصل از اجرای این پروژه توانمندسازی كسب و كار همراه اول، قابلیت دستیابی به عملیات یكپارچه، استانداردسازی و creative rich offerings است. با اجرای این پروژه مشتركین دائمی و اعتباری همزمان و به صورت یكپارچه سرویس و خدمات دریافت می كنند و در هزینه ها بهینه سازی می گردد.
مدیرعامل همراه اول با اشاره به اینكه یكی از كاركردهای بسیار مهم این پروژه حفظ امنیت اطلاعات مشتركین است، اظهار داشت: با راه اندازی این پروژه و یكپارچه سازی، كنترل مكانیزه و نظارتی كه بر دفاتر و مراكز خدمات رسانی داریم، بعضی از مشكلاتی كه پیش از این در شبكه مشاهده می شد، از بین می رود. همینطور امكان عرضه سرویس های بهتر به مشتركین فراهم گشته است. از مشتركینی كه در مدت اجرای این پروژه اختلالی در سرویس های عرضه شده داشتند، عذرخواهی می نماییم. مشتركین خروجی این پروژه را یك ماه دیگر با سرویس هایی كه همراه اول عرضه خواهد داد، مشاهده می كنند.
وی با اشاره به اینكه استانداردی كه همراه اول در پروژه CRM راه اندازی كرد به كسب و كارهای نوپا كمك می نماید، اظهار داشت: همراه اول در آینده فقط سرویس دیتا، پیام كوتاه و مكالمه عرضه نمی دهد؛ تحول دیجیتالی را در كشور پیاده سازی می كند. خیلی از سرویس های پایه مبتنی بر شارژینگ و CRM را می تواند با استفاده از این سرویس به بنگاه ها عرضه نماید.
فرهنگ ادامه داد: نگاه همراه اول این است كه یكی از رهبران منطقه در عرضه خدمات و راهكارهای هوشمند برای توانمندسازی اكوسیستم دیجیتال با عرضه سرویس های دیجیتال و تمركز بر آن باشد و در كنار توسعه شبكه، در این بخش هم سرمایه گذاری انجام می گردد. همراه اول می خواهد همزمان با تحولات دیجیتال، علاوه بر به روزرسانی سازمان و فعالیت دركسب و كار اصلی خود، در حوزه های دیگر هم فعالیت كند.

1397/02/26
15:57:03
5.0 / 5
4521
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری