فرودگاه سنگاپور به فناوری تشخیص چهره مجهز می گردد

فرودگاه سنگاپور به فناوری تشخیص چهره مجهز می گردد

وب كنفرانس: یكی از فرودگاههای سنگاپور می خواهد به منظور تسهیل و تسریع امور فرودگاهی ماسفران از فناوری شناسایی هوشمند چهره استفاده نماید.به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت Japan Today، اسكنرهای تشخیص چهره و هویت مسافران در فرودگاه به متولیان فرودگاه های بین المللی كه میزبان حجم زیادی از مسافران در روز هستند، اجازه می دهد تا با كمترین سرعت ممكن و بدون نیاز به چك و بازرسی كردن گذرنامه مسافران و چهره آنان توسط ماموران فرودگاهی، هویت آن ها را شناسایی كنند. این امر از تولید خطای انسانی و احتمال بروز مشكلات و خطرات بعد از آن پیشگیری خواهد نمود.

فناوری مذكور از سیستم ورود و خروج بیومتریك پشتیبانی می كند و با استفاده از دوربین های فوق پیشرفته و هوشمندی كه در فواصل مختلف و در گیت ورودی فرودگاه نصب شده اند، به احراز هویت مسافران اقدام می كند. كشورهای بسیاری هم اكنون در حال نصب و تجهیز فرودگاه های بین المللی خود به فناوری تشخیص هویت مسافران و اسكنرهای هوشمند هستند.

فرودگاه چانگی سنگاپور اخیرا اعلام نموده است كه در نظر دارد به منظور تسریع در عملكرد شناسایی مسافران و احراز هویت آنان از روش های مختلف و نوینی كه این روزها در بهترین و به روز ترین فرودگاههای جهان بكار برده می شوند، استفاده نماید. این فناوری به آن دسته از مسافرانی كه به دلیل دیر رسیدن به فرودگاه ممكن است پرواز خویش را برای طولانی بودن امور فرودگاهی از دست بدهند، بسیار مفید و كاربردی خواهد بود.

در حال حاضر، یكی از جدیدترین ترمینال های فرودگاه سنگاپور به سیستم تشخیص هوشمند چهره در مكان هایی نظیر مبادی ورودی ( check-in ) مجهز است.

استفاده از فناوری تشخیص چهره هوشمند می تواند در موارد امنیتی و مشكوك شدن پلیس به افراد مظنون هم كمك بسزایی كند.

البته فرودگاهای معدودی هستند كه به این فناوری هوشمند مجهز شده اند هرچند كه فرودگاه های بین المللی نیوزلند و استرالیا از پیشگامان استفاده از اسكنرهای بیومتریك تشخیص چهره و هویت در فرودگاه های خود بوده اند به گونه ای كه می توان گفت حدودا چند سالی است كه این فناوری در فرودگاه های اصلی استرالیا استفاده می گردد و مسئولان مربوطه در این كشور امیدوارند تا سال ۲۰۲۰ میلادی هیچ فرودگاهی در استرالیا كه به اسكنرهای بیومتریك تشخیص هویت مجهز نباشد، وجود نداشته باشد.

این فناوری اولین بار در فرودگاه بین المللی لوس آنجلس آمریكا به صورت آزمایشی افتتاح شد و بسیار موفقیت آمیز هم بود. این فناوری به گونه ای است كه به مسافران هوایی اجازه می دهد گذرنامه، روادید و تمامی مدارك و تصاویر مربوط به مهاجرت خویش را تنها با استفاده از گیت های الكترونیكی و هوشمند نشان داده و بعد از تایید صحت و درستی آنها و باز شدن درب گیت های ورودی، وارد قسمت های مربوطه فرودگاهی و سپس سوار هواپیما شوند.

چند ماه پیش بود كه خبر مجهز شدن فرودگاه بین المللی میامی در ایالات متحده آمریكا توسط بریتیش ایرویز در فضای مجازی منتشر گردید. حالا ظاهرا این شركت هواپیمایی پیشگام می خواهد تعداد فرودگاههای بین المللی را كه این فناوری هوشمند را در اختیار دارند، افزایش بدهد. این شركت اعلام نموده است كه فرودگاه های بین المللی نیویورك و اورلاندو هم در یك قدمی تجهیزات هوشمند برای احراز هویت و تشخیص چهره الكترونیكی مسافران هوایی هستند.
1397/02/17
15:02:16
5.0 / 5
4824
تگهای خبر: الكترونیك , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری