به دلیل ایمنی نامطلوب؛

افزایش ۲۷۰ درصدی حملات بدافزاری بر ضد كامپیوتر های مك

افزایش ۲۷۰ درصدی حملات بدافزاری بر ضد كامپیوتر های مك

وب كنفرانس: اگر تا چندی پیش كامپیوتر های مجهز به سیستم عامل ویندوز هدف اصلی حملات بدافزاری بودند، این روزها هكرها و بدافزارنویسان به كامپیوتر های مك هم توجه ویژه ای نشان داده اند.به گزارش وب كنفرانس به نقل از كامپیوترورلد، بررسی های موسسه امنیتی ملوربایتس نشان داده است تعداد حملات بدافزاری بر ضد كامپیوتر های مك در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۲۷۰ درصد افزایش نشان داده است.
كارشناسان امنیتی این شركت اخطار داده اند كه در دو ماهه اول سال ۲۰۱۸ چهار بدافزار جدید و خطرناك كه كامپیوتر های مك را هدف قرار داده اند شناسایی شده اند و خیلی از این بدافزارها توسط كاربران و نه شركت های امنیتی شناسایی شده اند.
در یكی از این موارد یك كاربر مك از دستكاری مخفیانه تنظیمات دی ان اس خود كه غیرقابل تغییر بود، به وجود بدافزاری مخرب پی برد. بدافزار یادشده كه بعدها OSX.MaMi نام گرفت، یك گواهی امنیتی مورد اعتماد را هم بر روی كامپیوتر مك این كاربر برای خرابكاری های آتی نصب كرده بود. بدافزار یادشده اجرای حملات بدافزاری متعددی دیگری را هم ممكن می كرد.
یكی دیگر از بدافزارهای جدید مك با سوءاستفاده از برنامه جاوا كامپیوتر های كاربران را بمباران می كند. یكی از این بدافزارها هم برای آلوده كردن كامپیوتر های مك كاربران از روش ارسال لینك به وب سایت های آلوده استفاده می نماید.
ملوربایتس اخطار داده كه تعداد این حملات روز به روز در حال افزایش می باشد و با اینكه كاربران كامپیوتر های مك باید برای ارتقای امنیت خود تلاش كنند، اما این وضعیت به معنای ایمنی نامطلوب سیستم عامل مك نیست.

1396/12/29
17:51:02
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری