لپ تاپ ارزان می شود؟

لپ تاپ ارزان می شود؟

وب كنفرانس: عضو كمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی كامپیوتری كاهش قیمت لپ تاپ را تنها منوط به كاهش تعرفه ندانست بلكه آن را معلول عوامل مختلفی همچون كاهش قیمت دلار و اعطای ارز مبادله ای به واردكنندگان اعلام نمود.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، سیامك غنیمی فرد - عضو هیات مدیره سازمان نصر - امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره رایزنی های انجام شده برای كاهش تعرفه واردات لپ تاپ ها اظهار نمود: پیش از این تعرفه واردات این كالا از پنج درصد به ۱۵ درصد افزایش پیدا كرد كه باعث بالا رفتن قیمت ها و همینطور تولید انگیره بیشتر برای قاچاق این كالا شد.
وی علت این افزایش تعرفه را تقاضای یك شركت داخلی اظهار نمود و اظهار داشت: یك شركت داخلی كه دارای پروانه تولید لپ تاپ بود، از دولت تقاضای افزایش واردات را داشت كه مورد موافقت هم قرار گرفت. در حالیكه این محصول یكی از اساسی ترین كالاها برای قشر تحصیلكرده و علم آموز جامعه است.
بیات عضو دیگر كمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور با اشاره به اینكه كاهش تعرفه ها مساوی با كاهش قیمت لپ تاپ در بازار نیست، اظهار نمود: واقعیت این است كه قیمت كالاهای وارداتی از فاكتورهای مختلفی تاثیر می پذیرد كه یكی از آنها تعرفه است. در حالیكه افزایش قیمت دلار همچنان باعث افزایش قیمت ها در بازار شده است. به خصوص با عنایت به شرایطی كه بازار در حالت ركود قرار دارد، این افزایش قیمت در چند ماهه آینده خویش را نشان خواهد داد و در كوتاه مدت نباید انتظار كاهش قیمت را داشت.
عضو كمیسیون سخت افزار سازمان نصر با اشاره به اینكه نباید انتظار داشت قیمت لپ تاپ به صورت آنی سقوط كند، اظهار داشت: صرف كاهش تعرفه سبب از بین رفتن قاچاق نمی گردد. چون كه هنوز هم قاچاقچیان در این عرصه منافعی را دارند به خصوص كه خیلی از موانع مالیاتی هم به واسطه قاچاق برای واردكنندگان برداشته می گردد.
علیپور، عضو دیگر هیات مدیره كمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور با اشاره به اینكه با كاهش تعرفه ها تازه قیمت لپ تاپ به نرخی كه قبلا قاچاقچی ها وارد می كردند، می رسد اظهار داشت: تفاوت این است كه پولی كه قبلا به جیب قاچاقچی می رفت، با اجرای طرح نصیب دولت می گردد. اما چیزی كه درنهایت سبب می گردد این طرح به سود مصرف كننده باشد، بهبود خدمات كالاها و همینطور خدمات بعد از فروش است.1396/12/08
22:42:19
5.0 / 5
5437
تگهای خبر: خدمات , لپ تاپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری