براساس تازه ترین گزارش اعلام شد؛

رتبه ایران در عرضه نسل چهارم موبایل، معرفی كشورهای پیشتاز

رتبه ایران در عرضه نسل چهارم موبایل، معرفی كشورهای پیشتاز

وب كنفرانس: در حالیكه از حدود یك سال قبل عرضه خدمات مخابراتی نسل چهارم تلفن همراه در دنیا شروع شده، ایران در این زمینه شرایط خوبی ندارد.به گزارش وب كنفرانس به نقل از اوپن سیگنال، دسترسی به خدمات نسل چهارم استفاده از اینترنت همراه را با سرعت بیش از ۴۰ مگابیت در ثانیه ممكن می كند. استفاده از این فناوری به تدریج در نقاط مختلف دنیا در حال گسترش است و گزارش تازه اوپن سیگنال وضعیت عرضه این خدمات در ۸۸ كشور جهان و همچون ایران را نشان داده است.
بر اساس گزارش یادشده كه در بازه زمانی اول اكتبر تا ۲۹ دسامبر و با بررسی بیش از چهار میلیون و هشتصدهزار گوشی تهیه شده، هم اكنون سرعت شبكه های نسل چهارم به صورت متوسط از ۴۵ مگابیت در ثانیه فراتر نمی رود و هم اكنون تنها در ۵ كشور جهان میزان پوشش خدمات نسل چهارم از ۹۰ درصد مساحت آن كشور فراتر رفته است. البته این تعداد تا 3 ماه قبل تنها دو كشور بود.
خدمات نسل چهارم تلفن همراه در بیش از ۶۹ درصد از مساحت كشور ایران در دسترس است. اما متوسط سرعت دسترسی به این خدمات ۱۳.۷۳ مگابیت در ثانیه است و همین امر سبب شده ایران در جدول یادشده رتبه ای بهتر از ۷۶ كسب نكند.
رتبه اول از نظر سرعت دسترسی به خدمات نسل چهارم سنگاپور است. متوسط سرعت یادشده در این كشور ۴۴.۳۱ مگابیت است. بعد از این كشور هلند، نروژ، كره جنوبی، مجارستان، بلژیك استرالیا، نوزلند، بلغارستان، دانمارك، كانادا، صربستان، كرواسی و اسپانیا قرار دارند.
نكته جالب اینكه در لیست یادشده آمریكا هم شرایط چندان مشاعدی ندارد و تنها ۱۴ پله از ایران بالاتر است. همینطور كشورهای پاناما، بحرین، پاكستان، آرژانتین، پاراگوئه، كاستاریكا، عربستان سعودی، تایلند، فیلیپین، اندونزی، الجزایر و هند پس از ایران قرار گرفته اند.
ایران از نظر میزان مساحت تحت پوشش خدمات نسل چهارم وضعیت بهتری دارد و در رتبه شصتم جهانی است. در این زمینه كره جنوبی، ژاپن، نروژ، هنگ كنگ، آمریكا، هلند، مجارستان، كویت، لیتوانی، جمهوری چك، سوئد و تایوان رتبه های برتر را به دست آورده اند.
در میان كشورهای همسایه غرب آسیا بیشترین سرعت عرضه خدمات اینترنت مربوط به امارات بامتوسط سرعت ۲۷.۴۷ مگابیت در ثانیه و سپس لبنان با سرعت ۲۵.۹۶ مگابیت در ثانیه است. عمان، ارمنستان، تركیه و قطر هم رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

1396/12/03
15:04:50
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: اینترنت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری