گوگل همكار پلیس می شود

گوگل همكار پلیس می شود

به گزارش وب كنفرانس گوگل با همكاری پلیس ایالات متحده آمریكا در تلاش است موقعیت مكانی دقیق شهروندانی كه با پلیس و نیروهای امدادی تماس می گیرند را به سرعت شناسایی كند.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت the verge، وال استریت ژورنال در گزارشی به بررسی انجام آزمایشی همكاری میان غول تكنولوژی گوگل و پلیس آمریكا پرداخته است كه گوگل در آن می خواهد موقعیت مكانی دقیق آن دسته از شهروندانی را كه به هر دلیلی با پلیس آمریكا و سایر نیروهای امدادی (۹۱۱) تماس می گیرند، به سرعت شناسایی كند تا بدین ترتیب در روند امدادرسانی و كمك رسانی به كسانی كه نیازمند نیروهای پلیس یا امدادی كمك به سزایی كرده باشد.
این اقدام آزمایشی هم اكنون به مدت دو ماه برروی تمامی تماس هایی كه شهروندان با شماره های پلیس یا نیروهای امدادی می گیرند، صورت خواهد گرفت تا این غول تكنولوژی آمریكایی بتواند با استفاده از علم و فناوری های به روز خود در زمینه تسهیل و تسریع كمك رسانی به مردم، نقش مهم و پررنگی را ایفا كرده و گام بلندی در این زمینه بردارد.
گوگل بر این باور است كه صرفه جویی در زمان حتی به میزان تنها یك دقیقه می تواند جان هزاران و شاید میلیون ها نفر در جهان را نجات دهد. ازاین رو مكان یابی پیشرفته و فوق سریع كسانی كه نیازمند كمك هستند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.
متخصصان و مدیران این شركت همینطور معتقدند كه خیلی از افرادی كه با شماره تماس های اضطراری و نیروهای امدادی تماس می گیرند، به علت استرس، ترس، شوك ناگهانی، عدم توانایی صحبت كردن جلوی مجرمان، عدم آگاهی از آدرس دقیق محل جرم یا تصادف نمی توانند به خوبی اطلاعات و جزئیات دقیق و درستی از موقعیت مكانی خویش را به پلیس یا نیروهای امدادی بدهند.
باب فینی - رئیس ارتباطات اداره پلیس در فلوریدای جنوبی - در این باره می گوید: "در خیلی از موارد، حتی افراد نمی توانند به انگلیسی صحبت كنند و برخی دیگر هم به علت ترس و اضطراب دچار لكنت زبان می شوند. در این گونه مواقع، كار نیروهای امدادی ما خیلی سخت و دشوار می گردد تا بتوانند مكان دقیق و محل حادثه را شناسایی كرده و به سرعت خویش را به آنجا برسانند".
وی در ادامه تصریح كرد: "همكاری ما با غول تكنولوژی گوگل كه دارای بزرگترین و پیشرفته ترین تجهیزات ماهواره ای و تكنولوژی است، می تواند پیشرفت بزرگی در این باره بوجود آورده و به روند امدادرسانی به مردم هم سرعت ببخشد".


 

1396/11/28
14:04:44
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: تكنولوژی , گوگل , ارتباطات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری