این بار در سیستم بازی های المپیك زمستانی؛

هكرهای كره شمالی دوباره به حمله سایبری متهم شدند!

هكرهای كره شمالی دوباره به حمله سایبری متهم شدند!

وب كنفرانس: برگزاركنندگان بازی های المپیك زمستانی در كره جنوبی از احتمال حمله سایبری هكرهای كره شمالی در جریان این بازی ها سخن گفته اند.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، سونگ بایك – سخنگوی بازی های المپیك زمستانی ۲۰۱۸ كه در شهر پیونگ چانگ كره جنوبی در حال برگزاری است، امروز، شنبه اعلام نموده است كه از روز گذشته تابحال سیستم ها، كامپیوتر ها و نمایشگرهای حاضر در بازی های المپیك با مشكلات متعددی رو به رو شده اند كه همگی حاكی از قوت گرفتن احتمال یك سری حملات سایبری از جانب هكرهای كره شمالی است.
وی در ادامه اظهاراتش اضافه كرد: " البته این تنها یك احتمال است چراكه هنوز اسناد و مدارك كافی دال بر اینكه این موارد و مشكلات پیش آمده به خاطر حمله سایبری از جانب هكرها انجام شده است، در دست نداریم ازاین رو نمی توانیم به صورت قطعی این اتهامات را به كره شمالی نسبت دهیم ".
اما چیزی كه تابحال در مورد حملات سایبری در جهان مصداق دارد آن است كه در تمامی این اتفاق ها، انگشت های افترا به سرعت به سمت هكرهایی از جانب كره شمالی نشانه می رود با اینكه پیونگ یانگ تمامی این اتهامات را تاكنون رد كرده است، اما همچنان مقامات خیلی از شركت ها و سازمان های خصوصی و دولتی در جهان بعد از آنكه اطلاعاتشان به سرقت می رود و یا وب سایت و سرورهایشام هك می شوند، كره شمالی را مقصر می دانند. البته این اتهامات هم بی جهت نبوده است چراكه در حملات سایبری خطرناك و مخربی كه در طول سالیان گذشته رخ داده است، ردپای هكرهای تحت حمایت دولت كره شمالی به چشم می خورد. همچون مهم ترین این حملات سایبری می توان به باج افزار و بدافزار واناكرای اشاره نمود كه تابحال بیش از ۲۰۰ هزار كامپیوتر و سیستم را در بیش از ۱۵۰ كشور جهان مورد حمله قرار داده و اطلاعات خصوصی و محرمانه آنها را به سرقت برده و یا از آنها سوءاستفاده كرده است.

حملات سایبری در سال قبل بوسیله واناكرای به كشورها، سازمان ها و شركت های بسیاری حمله كرد و خسارات جبران ناپذیری را برای آنها برجای گذاشت. باج افزار واناكرای با استفاده از حفره های امنیتی كه در ویندوز وجود دارد، فایل های كاربران را رمزگذاری كرده و برای جلوگیری از حذف داده ها، ۳۰۰ دلار به صورت بیت كوین طلب می كند.

تاكنون كره شمالی همواره متهم ردیف اول یكی از معروف ترین و هولناك ترین حملات سایبری به شمار آمده است كه در سال قبل ۲۰۱۷ میلادی رخ داد و موسوم به حمله سایبری واناكرای wannacry بود.

البته پیش از شروع به كار بازی های المپیك زمستانی ۲۰۱۸ در شهر پیونگ چانگ كره جنوبی هم اخبار و گزارش هایی در خصوص اینكه گروهها و كمپین هایی از هكرها وجود دارند تا به زیرساخت ها و اینترنتی و شبكه بازی های المپیك و پارالمپیك حمله كنند، به گوش رسیده بود.

پیشتر هم گروهی از متخصصان امنیت سایبری و شبكه در كره جنوبی، بدافزار و باج افزاری را در سیستم های كامپیوتری شركت ها و سازمان های مربوطه كشف كرده بودند كه نشان از تلاش هكرها و مجرمان سایبری برای سرقت اطلاعات یا صدمه زدن به برگزاری روند سالم بازی های المپیك زمستانی كره جنوبی داشت.

با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از جانب هكرها، كشورهای مختلف زیادی در سراسر جهان هدف این گونه حملات قرار گرفته اند و صدمه ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند. آمار حملات سایبری و هك در سال قبل میلادی ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده است.


1396/11/21
14:37:31
5.0 / 5
5475
تگهای خبر: سایبر , هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری