بررسی موفقیت كسب و كارهای اینترنتی در سومین اجلاس وب فارسی

بررسی موفقیت كسب و كارهای اینترنتی در سومین اجلاس وب فارسی

وب كنفرانس: سومین اجلاس وب فارسی در حالی با حضور افراد موفق در حوزه كسب و كار خصوصا فضای وب و استارتاپ ها برگزار گردید كه این نفرات دلایل موفقیت كسب و كارهای خویش را برای حاضران مطرح نمودند.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، سومین دوره از اجلاس وب فارسی پنجشنبه پنجم بهمن ماه سال ۱۳۹۶ با حمایت كانون توسعه دهندگان فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، سازمان فناوری اطلاعات ایران و پلیس فضای تبادل و تولید اطلاعات ناجا (فتا) در سالن همایش شهید قندی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور جمع كثیری از جوانان و علاقه مندان حوزه وب برگزار گردید.
در ابتدای این نشست پیام محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسط حمیدرضا همتی ریاست اجلاس قرائت شد كه در بخشی از این پیام آمده است: «از برگزاری سومین اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی بسیار خرسندم. بدون شك برگزاری این چنین رویدادهای سبب هم افزایی دولت و بخش خصوصی و شما جوانان و فعالان این حوزه می گردد در زمانه ای به سر می بریم كه شما فعالان حوزه تجارت الكترونیك و توسعه دهندگان فضای مجازی از بازوان قدرتمند اقتصاد این مرز و بوم به حساب می آیید.
امروزه كسب وكارهای اینترنتی از كسب وكارهای سنتی پیشی گرفته اند و عموم مردم جامعه را بعنوان بازه مخاطبین خود قرار داده اند و مقابله با این كسب وكارها نه تنها عقلانی نیست بلكه مسئولان باید تمام تلاش خویش را در جهت حمایت و توسعه این امر قرار دهند. بلاشك آینده اقتصادی ایران به دست شما جوانان خوش فكر رقم خواهد خورد. شاید در روزگاری اینترنت و فضای مجازی تنها برای بررسی كردن رایانامه و یا مشاهده اطلاعات شركت ها و سازمان های بزرگ با استفاده از وب گاه ها استفاده می شد اما امروزه اینترنت به بخش جدانشدنی زندگی عموم جامعه مبدل شده و در صورت عدم دسترسی به این فنّاوری بدون شك افراد خلأ بزرگی را در روند فعالیت های خود مشاهده خواهند كرد.
وزارت ارتباطات یكی از متولیان توسعه این فنّاوری بدون حدومرز است. ما باید تمام تلاش خویش را به كارگیریم تا زیرساخت های توسعه اینترنت و فضای مجازی فراهم شود و فضا را برای ورود به بازارهای جهانی و پشتیبانی از این كسب وكارهای در توسعه اشتغال و كارآفرینی فراهم نماییم. اینكه به دلایلی شاهد سنگ اندازی و مقابله با این گونه فعالیت ها باشیم قابل توجیه نیست و تا به كی شاهد این گونه موارد خواهیم بود؟ كلید حل مسائل مشكلات جای دیگری است. دولت تمام تلاش خویش را برای پشتیبانی از این كسب وكارها به كار بسته است. ما باید قدردان جوانانی باشیم كه مشتاقانه خویش را وارد مسیر پر پیچ و خم تجارت و كارآفرینی می كنند. دولت در جهت قدردانی از این جوانان تسهیلاتی را فراهم نموده تا مسیر برای آنان مهیا شود.
در هفته های گذشته و ماه های گذشته شاهد بروز اتفاقاتی برای كسب وكارهای فناورانه و وب محور بودیم كه با تصمیم دولت مصوب شد تا شكایات بدنه دولت از كسب وكارهای نوپا پیش از طرح در مراجع قضایی در كارگروهی به مسئولیت معاونت حقوقی رییس جمهور مطرح شود. بدون شك نمی توان زمانی كه از كسب وكارهای اینترنتی و فضای تجارت الكترونیك صحبت كرد از توسعه دهندگان این زیرساخت ها یاد نكرد از مهندسان و كارشناسان نرم افزاری، نخبگان سایبری، ایده پردازان و برنامه نویسان كه همچون سربازانی فداكار در پشت صحنه نبرد این تجارت های جدید حضور دارند. بدون شك بدون حضور این گونه متخصصان، فعالیت های اینترنتی و كسب وكارهای وب محور مختل و با مشكلات عدیده ای روبه رو خواهد شد.
در زمانه ای به سر می بریم كه دیگر حملات و دشمنی ها هم از فضای واقعی به فضای مجازی منتقل شده اند و هوش و بصیرت جوانانی چون شما جزو تسلیحات این میادین بشمار می آید. در ماه اخیر حملات سایبری از سه مركز آمریكا، چین و هند به بانك های ایرانی داشتیم كه تلاش شد تا سامانه های بانكی و مالی ما را مختل كنند آن ها تمام تلاش خویش را بكار بستند تا اختلالی در سامانه تولید كنند، اما با فكر و توان جوان ایرانی تیرشان به سنگ خورد. شما جوانان كه الحق از ورزیده ترین و فعال ترین افراد در فضای مجازی و حوزه های نوآورانه در ایران هستید در این مسیر پیش قدم شوید و ما تمام قد شما را حمایت خواهیم كرد. بی گمان آینده تجارت جهانی به دستان شما فرهیختگان ایرانی رقم خواهد خورد. »

پس از خوانده شدن پیام وزیر، اولین پنل اول از سومین دوره اجلاس وب فارسی با اجرای آرش برهمند كه میزبان خسرو سلجوقی از مدیران وزارت ارتباطات بود، برگزار گردید كه در این پنل به موضوعات مهمی، اعم از پشتیبانی از استارتاپ ها، خلق ایده جدید، نیازسنجی از مردم جهت اجرای یك كسب و كار مفید و فیلترینگ بعضی از شبكه های اجتماعی اشاره شد.
پس از پنل میلاد منشی پور مدیرعامل شركت تپ سی در مورد حوزه كسب و كار مطالبی را مطرح كرد كه متشكل از شروع كسب و كار، جذب سرمایه گذار و تعامل با قانونگذار بود و در عرضه خود آمار و ارقام بسیار جالبی را برای مطرح كرد.
در ادامه رضا قربانی با مبحث ارزهای دیجیتال عرضه خویش را آغاز كرد كه در آن به معرفی تاریخچه ای از این ارزها، حال و آینده آنها پرداخت. او معتقد بود در آینده ای نه چندان دور ارزهای دیجیتال با تلفیق شدن با اینترنت اشیا و هوش مصنوعی نقش پررنگ تری را در زندگی همه ما خواهند داشت.
در ادامه پنل دوم رضا قربانی با آقای سید ولی الله فاطمی اردكانی مدیرعامل شركت توسن كه جز برترین شركت های نرم افزاری حوزه بانكی است، به گفتگو پرداخت، در این پنل آقای فاطمی از تجربیات خود در طول سالیان گفت و براین باور بود كه اگر جوانان هدفگذاری كنند، كاری را شروع كنند و با پشتكار ادامه دهند، بطور قطع موفق خواهند شد. همینطور معتقد بود ناامیدی و گلایه داشتن از شرایط هیچگاه نمی تواند عامل پیشرفت و تعالی در زندگی شخصی و كاری شود.
سپس نوبت به حمید سپیدنام یا مستر تیستر شد تا در مورد مبحث پرسنال برندینگ صحبت كند. او از نفوذ بسیار زیاد رسانه ها بر زندگی افراد گفت و معتقد بود اگر محتوای خوب و هوشمندانه ای بسازیم؛ بطور قطع خواهیم توانست چه در فضای شبكه های اجتماعی و چه در فضای وب بازدیدكنندگان بسیاری را جذب نماییم و اصل صداقت بطور قطع در تولید محتوا بسیار مهم است. او از روش های خلاقانه و تجربیات خود در طول این سال ها برای تولید محتوا گفت ؛ كه توجه حضار در سالن را كاملا جلب كرده بود.
بعد از این پنل و در زمیان استراحت بین برنامه، بازار تصاویر دسته جمعی و شبكه سازی و پرسش و پاسخ بسیار داغ شد. سپس حمیدرضا همتی ریاست كانون توسعه دهندگان فضای مجازی در مورد مبحث «فرماندهی كنید» مطالبی را مطرح كرد.
ریاست كانون توسعه دهندگان فضای مجازی اعلام نمود محیط كسب و كار، میدان جنگ است و برای موفقیت باید جنگید و باید هدفگذاری كوتاه مدت داشت تا در دراز مدت بتوانیم پیشرفت خویش را بسنجیم و رشد نماییم.
در ادامه سیامك مختاری از نحوه طراحی یك اپلیكیشن كاربرپسند گفت و تلاش كرد تا تجربه خود در حوزه طراحی نرم افزار خدمات آنلاین بانكی را توضیح دهد. سپس علیرضا درخشان طراح رابط كاربری، تجربیات سال های كار خویش را را بیان كرد و اظهار داشت: تخصص گرایی عامل موفقیت یك كسب و كار بوده و بهتر است به جای استخدام یك شخص با توانایی های متفاوت در هر حوزه ای، از افراد مختلف اما متخصص در حوزه های مختلف استفاده نماییم. همینطور با تلاش و كار فراوان می توان موفقیت های بزرگی در زندگی به دست آورد.
در طول اجلاس چه نفرات حاضر در داخل سالن و چه بینندگان اجلاس (به صورت زنده از آپارات) سوالات خویش را با استفاده از هشتگ #pwconf مطرح می كردند كه این مطالب توسط مجری خوانده و توسط حاضران پاسخ داده می گردد. همینطور آنها تعامل بسیار خوبی در طول عرضه های متفاوت با عرضه دهندگان داشتند.

1396/11/07
20:47:03
5.0 / 5
4858
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری