توانایی جدید گوگل در حفاظت پیشرفته

توانایی جدید گوگل در حفاظت پیشرفته

وب كنفرانس: اگر مبحث امنیت برای شما اهمیت زیادی دارد، گوگل دارای توانمندترین طرح امنیتی با عنوان «حفاظت پیشرفته» بوده كه كاربرد آن برای كاربران بسیار آسان است.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، گوگل قبلا طرح ها و تركیبات پیشرفته گوناگونی را همچون اعلان ورود به سیستم و تایید دومرحله ای برای حفظ امنیت اكانت یا حساب كاربری گوگل عرضه می داد. اگر مبحث امنیت برای شما اهمیت زیادی دارد؛ این طرح امنیتی برای كسانی كه معمولاً دارای پتانسیل در معرض قرارگیری حملات آنلاین هستند و باید اكانت ها یا حساب های كاربری گوگل خویش را محافظت بیشتری كنند، بسیار مناسب می باشد.
حتی اگر یك هكر به طریقی، با بهره گیری از شیوه فیشینگ پیشرفته یا ارسال جاسوس افزار به همراه بدافزار، به پسورد شما دست یابد و اقدام به دستیابی به اكانت یا حساب كاربری شما كند، هیچگاه در این مورد موفق نخواهد شد.
برای فعال سازی این طرح حفاظت پیشرفته گوگل، شما نیازمند استفاده از دو رمز امنیتی فیزیكی هستید كه عرضه دهنده تایید دومرحله ای مبتنی بر سخت افزار است و نیاز به استفاده از كدهای امنیتی و محرمانه دارد كه توسط پیامك و یا ایمیل دریافت نمی شود. با عنایت به اطلاعات وب سایت پلیس فتا، برای ورود به حساب كاربری گوگل خود با استفاده از یك كامپیوتر یا لپتاپ نیازمند نصب usb خاصی خواهید بود. در حالی كه دسترسی به حساب كاربری با استفاده از یك گوشی تلفن همراه یا تبلت هم به طور مشابه نیازمند بهره گیری از قفل سخت افزاری فعال شده توسط بلوتوث كه با گوشی شما سازگار بوده است.
وسایل و ابزار امنیتی گوگل از رمزنویسی كلید عمومی و امضاهای دیجیتالی برای احراز هویت بهره گرفته تا مطمئن شوند واقعاً این خود شما هستید كه قصد استفاده از اكانت خویش را دارید و همه هكرها حتی اگر دارای كلید امنیتی شما باشند، به طور خودكار مسدود می شوند.
حفاظت پیشرفته گوگل عرضه دهنده سه مشخصه برای حفظ ایمنی حساب كاربری شماست. نخستین مشخصه كلید امنیتی فیزیكی است. تولید امضا در اكانت شما نیازمند یك كلید امنیتی U2F است تا از ورود افراد دیگر (حتی با وجود دسترسی به پسوورد شما) ممانعت كند.
دومین مشخصه دسترسی و به اشتراك گذاری محدود داده هاست و با فعال كردن این طرح تنها برای برنامه های كاربردی مورد اطمینان گوگل امكان دسترسی به اكانت شما میسر می گردد. سومین مشخصه هم مسدود كردن هكرها برای دسترسی به حساب است. اگر شما كلید امنیتی U2Fتان را گم كرده یا فراموش كنید، فرآیند بازیابی حساب شما شامل مراحل اضافی بوده كه عبارتند از درخواست هایی برای دریافت جزئیات بیشتر و دقیق تر در مورد این كه چرا شما امكان دسترسی به حسابتان را ندارید و این كار برای جلوگیری از دسترسی به حساب شما از جانب هكرهاست.
البته طرح حفاظت پیشرفته برای هر كسی طراحی نشده است تنها برای افرادی همچون روزنامه نگاران و مقامات دولتی تعبیه شده كه در معرض ریسك بالاتر برای حمله هكران هستند. هم اكنون، اگر شما بخواهید در برنامه حفاظت پیشرفته ثبت نام كنید، نیازمند استفاده از مرورگر كروم خواهید بود، به این دلیل كه تنها كروم از استاندارد U2F جهت استفاده از كلیدهای امنیتی پشتیبانی می كند. همچنین، این فن آوری پیش بینی می كند كه مرورگرهای دیگری هم در آینده ای نزدیك در این كار سهیم شوند.
گوگل به تغییری قابل توجه به واسطه مشاركت با شركت نرم افزاری آنتی ویروسESET برای توسعه حوزه تشخیص بدافزار و حفاظت بر حسب مرورگر آن به واسطه طرح chrome clean up اقدام كرده است. طرح Chrome chean up هم اكنون دارای موتور تشخیص بدافزار از طریقESET بوده كه بر حسب توالی آن با كمك فن آوری ارسال كروم كار می كند. ازاین رو هم اكنون، می توان هرگونه نرم افزار ناخواسته ای را تشخیص داده و حذف كرد؛ در حالی كه قبلا انجام این كار بسیار دشوار و پیچیده بود.1396/10/07
20:56:16
5.0 / 5
4995
تگهای خبر: كاربر , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری