سرعت تضمینی اینترنت را چطور بسنجیم؟

سرعت تضمینی اینترنت را چطور بسنجیم؟

وب كنفرانس: سامانه های سنجش سرعت و كیفیت اینترنت اپراتورها به صورت متمركز در رگولاتوری آمده است و مشتركان می توانند سرویس خویش را بررسی و از انطباق این شرایط با قرارداد خود اطمینان حاصل كنند.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، با عنایت به اهمیت مبحث سنجش سرعت و كیفیت اینترنت پرسرعت، سامانه های ایجادشده توسط اپراتورها در بخش خدمات الكترونیك وب سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به صورت متمركز و ساماندهی آورده شده است. مشتركین به منظور سنجش سرعت و كیفیت، می توانند اپراتور سرویس دهنده خویش را در این بخش انتخاب و نسبت به سنجش پارامترهای سرویس خود اقدام كنند.

نكات لازم پیش از تست سنجش سرعت

در زمان تست سرعت به منظور محاسبه دقیق تر سرعت ارسال و دریافت سرویس خود، نسبت به قطع اتصال VPN و كلیه دانلودهای درحال اجرا و یا مرورگرهای در حال استفاده از اینترنت اقدام كرده و ارتباط كلیه وسایل استفاده كننده از سرویس از قبیل موبایل، تبلت و سایر تجهیزات مشابه قطع شود.

همچنین با عنایت به اینكه سامانه تست سرعت هر اپراتور متفاوت است، پیشنهاد می گردد تنها با استفاده از سامانه سنجش سرعت شركت عرضه دهنده سرویس دریافتی خود جهت سنجش سرعت اقدام كنید تا سرعت اتصال در شبكه اپراتور و هم سرعت اتصال به شبكه اینترنت به درستی انداره گیری شود.

روش تست سنجش سرعت

مشتركین شركت های عرضه دهنده خدمات انتقال داده می توانند با استفاده از لینك های معرفی شده نسبت به سنجش شاخص های كیفیت سرویس دریافتی خود از قبیل latency، packet loss، سرعت دانلود و آپلود اقدام كرده و در صورت عدم تطبیق موارد فوق الذكر با مقادیر مندرج در قرارداد سرویس نسبت به درج شكایت بر مبنای كد رهگیری تخصیص یافته توسط سامانه اپراتور اقدام كنند.

با توجه به اینكه بعضی از اپراتورها به منظور حفظ سوابق اندازه گیری سرعت و كیفیت، امكان استفاده از آن را منوط به ورود به سیستم مشتركین آن شركت می داند. بدین منظور مشتركین باید با نام كاربری و كلمه عبور دریافتی از اپراتور وارد سامانه مذكور شوند و سپس اقدام به اندازه گیری كنند.

در حال حاضر در شرایطی كه تعرفه های جدید اینترنت ثابت از مدل حجمی به غیرحجمی با تاكید بر سرعت و با مبنای مصرف منصفانه در راه عرضه هستند، تضمین كیفیتی كه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رگولاتوری بر آن تاكید دارند از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و مشتركان از این راه می توانند سرعت و كیفیت خویش را مورد بررسی قرار دهند.
1396/09/14
13:43:21
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: اینترنت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری