رقابت دانشجویی برای طراحی تراشه مدارهای مجتمع

رقابت دانشجویی برای طراحی تراشه مدارهای مجتمع

به گزارش وب کنفرانس، اولین رویداد دانشجویی طراحی تراشه مدار مجتمع ایران در آبان ماه سال جاری در دانشگاه تبریز برگزار می گردد.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، همزمان با ششمین کنفرانس بین‏ المللی میکروالکترونیک ایران در دانشگاه تبریز نخستین رویداد دانشجویی طراحی تراشه مدار مجتمع ایران با حمایت برنامه ملی میکروالکترونیک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با همکاری دانشگاه تبریز و انجمن میکروالکترونیک ایران برگزار می گردد.
به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، با هدف ارتقاء دانش و توان طراحی تراشه مدار مجتمع ایران در فضایی رقابتی، تربیت نیروی انسانی متخصص حوزه طراحی تراشه مجتمع، ایده پروری و جذب سرمایه برای به کارگیری نخبگان طراحی تراشه مجتمع و جهت دهی و برنامه ریزی توان طراحی تراشه کشور در موضوعات اولویت دار و راهبردی توسعه فناوری میکروالکترونیک از اهداف برگزاری این رویداد است.
محورهای این رویداد شامل طراحی مدارها و سیستم های مدیریت توان مجتمع(Integrated power management)، طراحی مبدل های داده مجتمع(ADC)، طراحی مدارها و سیستم های مجتمع فرکانس رادیویی(RF Front-End) و طراحی مدارها و سیستم های مجتمع دیجیتال(ASIC) می شود.
مشخصات جزئی طراحی­ ها پس از تشکیل تیم ­ها، در اختیار آنها قرار داده می­ شود. این رقابت در میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی در رابطه با ­زمینه ­های مذکور و افرادی که بیشتر از دو سال از فارغ التحصیلی آنها نگذشته است، برگزار می گردد.
طراحی ها در بستر ابر پردازشی میکروالکترونیک انجام و در سه مرحله(دو مرحله به صورت آنلاین و یک مرحله به صورت حضوری در کنفرانس) بررسی و داوری خواهند شد و در اختتامیه کنفرانس به تیم های اول و دوم جوایز نقدی به ارزش ۱۰ میلیاردریال اهدا خواهد شد.
آخرین فرصت ثبت نام تیم ­ها، ۲۰ خردادماه و زمان اعلان مشخصات جزئی طراحی­ ها به تیم ­ها ۲۶ خرداد ماه جاری اعلام شده است.
داوری مرحله اول(بارگذاری روش طراحی­ و شماتیک/بلوک دیاگرام و عرضه توضیحات به صورت آنلاین)، اول مرداد ۱۴۰۳، داوری مرحله دوم(بارگذاری نتایج شبیه­ سازی­ ها و عرضه توضیحات به صورت آنلاین) و ۱۵ شهریور ۱۴۰۳ و داوری مرحله سوم(نمایش نتایج نهایی مدار مستخرج از جانمایی به صورت حضوری) ۸ آبان ۱۴۰۳(همزمان با کنفرانس) صورت خواهد گرفت.1403/03/15
12:32:28
5.0 / 5
92
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری