اینترنت اکسپلورر ۱۱ مجال باردیگر یافت

اینترنت اکسپلورر ۱۱ مجال باردیگر یافت

به گزارش وب کنفرانس، مایکروسافت در پیام جدیدی، تائید کرد که نظر خویش را در مورد بازنشستگی ویندوز ۱۱ تغییر داده است.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، مایکروسافت در ۱۵ ژوئن سال ۲۰۲۲، به پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر ۱۱ (IE۱۱) بعنوان یک برنامه دسکتاپ در ویندوز ۱۰ تمام کرد و در ۱۴ فوریه، مرورگر قدیمی خویش را در نسخه های خاصی از ویندوز ۱۰ برای همیشه غیرفعال کرد.

این باید پایان کار مرورگر قدیمی مایکروسافت بود. اما چه کسی می توانست پیش بینی نماید این پیش گویی که "آینده اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۰، در مایکروسافت ایج است"، همچنان برنامه ای برای آینده باقی می ماند.

بعضی نسخه های ویندوز ۱۰، همه نسخه های ویندوز ۱۰ نیستند و برخی از سازمان ها هنوز استفاده از مرورگری که در سال ۲۰۰۳ به اوج محبوبیت خود رسید و سپس افول کرد را کنار نگذاشته اند.

مایکروسافت در فوریه که انتشار وصله ای را برای غیرفعال کردن اینترنت اکسپلورر ۱۱ از راه یک بروزرسانی مایکروسافت ایج آغاز کرد، به این مورد اشاره کرده بود.

این امر شامل پلت فرم اینترنت اکسپلورر(موتور مرورگر تردینت/ ام اس اچ تی ام ال اینترنت اکسپلورر ۱۱، کنترل اشیاء وب (WebOC) و اتوماسیون COM نخواهد شد تا اجازه دهد حالت اینترنت اکسپلورر ادامه پیدا کرده و وبسایت هایی که به این مرورگر قدیمی وابسته هستند، رندر شوند و این معافیت مقرر است حداقل تا سال ۲۰۲۹ ادامه داشته باشد.

اما مایکروسافت اخیرا به شکل صریح تری این مورد را تائید کرد که با وجود این که ایج در آینده جایگزین اینترنت اکسپلورر خواهد شد اما هنوز نتوانسته است همه کاربران را ترغیب کند که اینترنت اکسپلورر ۱۱ را ترک کنند.

مایکروسافت در فوریه اعلام نموده بود که می خواهد رفرنس های بصری اینترنت اکسپلورر مانند آیکن های موجود در منوی استارت و نوار وظیفه را در بروزرسانی امنیتی ماهانه ویندوز ۲۰۲۳ که برای ۱۳ ژوئن برنامه ریزی شده و در نسخه پیش نمایش اختیاری و غیرامنیتی برخی از نسخه های ویندوز که برای ۲۳ مه برنامه ریزی شده است، حذف کند. اما این برنامه دیگر وجود ندارد.

بنا به توضیح هدر پولسن، یکی از مدیران مایکروسافت، حذف عناصر رابط کاربری اینترنت اکسپلورر ۱۱، به سازمان های مشتری واگذار می شود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری رجیستر، پولسن ضمن اشاره به این که تیم های فناوری اطلاعات، گزینه حذف رفرنس های بصری اینترنت اکسپلورر ۱۱ در دستگاههای ویندوز ۱۰ را از راه سیاست اینترنت اکسپلورر خواهند داشت، اظهار داشت: بر مبنای بازخورد مشتریان، سازمان ها در زمان حذف عناصر رابط کاربری اینترنت اکسپلورر ۱۱ از دستگاههای خود، اختیار خواهند داشت.
1402/02/31
11:04:05
5.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری