گودرزی:

محدودیت پلت فرم ها برای احیای مشاغل صدها هزار ایرانی رفع گردد

محدودیت پلت فرم ها برای احیای مشاغل صدها هزار ایرانی رفع گردد

به گزارش وب کنفرانس، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: راه ادامه حیات طیبه نظام عزتمند حفظ وفاق اجتماعی، یعنی توافق جمعی اعضای ملت و اصول و روش های مشترک و نظم وفاقی برخاسته از این اعتقاد و باور مردم است.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، حسین گودرزی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز چهارشنبه (25 آبان) مجلس شورای اسلامی بیان نمود: بی شک منشأ اعتراضات اخیر صرف نظر از موج سواری داعشیان و ضد انقلاب، انباشت ناکارآمدی و کج کارکردی حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است و پیرامون هر یک به فراخور این فرصت اندک و لزوم تبدیل آن به فرصتی برای تقویت وفاق و انسجام اجتماعی نکاتی عرض می کنم.
ایشان در ادامه خطاب به جوانان وطن اظهار داشت: بیگانگان و در رأس آنان آمریکا و رسانه های غربی هیچگاه جز پی جویی مطامع و تداوم استعمار خود به دنبال خیر و رستگاری ملت ما نبوده و نیستند. در حوزه اجتماعی به نظر می آید مهم ترین نیاز کشور تکیه بر وفاق اجتماعی و نظم وفاقی برخاسته از قاعده جامعه است. طبق اصل 6 قانون اساسی، امور کشور باید با اتکا به آرای عمومی و از طریق انتخابات اداره شود و امام عظیم الشأن میزان را رای ملت و رهبر فرزانه انقلاب این نظام را مردمسالاری دینی می خوانند. پس راه ادامه حیات طیبه این نظام عزتمند حفظ وفاق اجتماعی، یعنی توافق جمعی اعضای ملت و اصول و روش های مشترک و نظم وفاقی برخاسته از این اعتقاد و باور مردم است.
نماینده مردم دورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گروه ها و اقشار مختلف از جوانان، اقوام، مذاهب، زنان و احزاب باید احساس کنند راه ورود آنان برای اداره کشور باز است و جایگاه و نقش خویش را در کانون و نه حاشیه نظام احساس کنند، تصریح کرد: در حوزه فرهنگی سیاستگذاری دستگاه فرهنگی و رسانه ای کشور سال هاست ناکارآمدی خویش را در رویارویی و اتخاذ سیاستگذاری درست با دوگانه سازی ها در مولفه های هویت بخش ملت یعنی عناصر هویت ملی نشان داده است. روش هایی مانند مقابل یکدیگر قراردادن دو دوره اسلامی و باستان تاریخ ملت ایران و دو قطبی سازی از عناصر مختلف دینی، ایرانی و قومی این ملت، ناخواسته به شکل گیری یک هویت مغشوش و سردرگم بلکه بحران هویت در جامعه بخصوص برای نسل جوان و رخنه در یکپارچگی ملت دامن زده است.
گودرزی اضافه کرد: این در شرایطی است که آخرین راهبرد اندیشکده های نظام سلطه و دستور صادره برای رسانه های غربی چنانکه این روزها در صحبت لو رفته خبرنگار بی. بی. سی شنیدیم، تجزیه ایران از راه تمرکز بر جدایی خواهی اقوام ایرانی است و با کمرنگ شدن حلقه های پیوند و تعلق خاطر چند هزاره اقوام و ملت ایران ناخواسته در راه راهبرد دشمنان وحدت و یکپارچگی حرکت کرده ایم و الان زمان گفت و گو و تصمیم برای سیاستگذاری های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی متناسب با حقیقت ها و نیازها است و مهم ترین جراحی سخت و شجاعانه این روزها بازکردن دروازه های تصمیم گیری است.
ایشان در ادامه تصریح کرد: بار دیگر از مسئولین می خواهم محدودیت پلت فرم ها را برای احیای مشاغل صدها هزار ایرانی که در دو ماه گذشته به خیل بیکاران پیوسته یا به سمت فیلترشکن ها کوچ کرده اند و همینطور تبادل اطلاعات و ارتباطات اجتماعی برطرف کنند، چنانکه هیچ جامعه ای مانند دین، ملت و انقلاب ما پیام نو و قابل عرضه برای جهانیان و در فضای اجتماعی ندارد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نسبت به افاضات جدید رئیس جمهور آذربایجان می گویم که نام آذربایجان گویای تبار و ریشه تاریخی قوم آذری آن دیار جدا افتاده از مام میهن است، صفحات شمال غرب ایران نام از آتروپاتگان سردار ایرانی و حاکم ساتراپ ماد صغیر در عصر هخامنشی دارند که مورخان و جغرافیدانان فارسی نویس قرون اولیه اسلامی آتروپاتگان را آذرآبادگان و عربی نویسان آنرا آذربایجان نگاشته اند.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با مسائل حوزه انتخابیه اش بیان نمود: با تقدیر از ریاست قوه قضاییه، دادستانی کل و تهران، وزیر صمت و ایمیدرو جهت راه اندازی فولاد و ذوب آهن ازنا، لزوم همکاری همه بخش ها تا رسیدن به تولید این شرکت را خواستارم.
وی ضمن تقدیر از وزرای راه و دفاع در تصویب تبدیل و توسعه شهرک مسکونی صنایع دفاع دورود به شهر جدید و واگذاری به مردم نیازمند مسکن، اظهار داشت: لزوم تسریع در این اقدام اساسی را متذکر می شود.
گودرزی در انتها از همه کارآفرینان، سرمایه گذاران و صاحبان ایده و ابتکار برای سفر به پایتخت طبیعت ایران، سرزمین مزیت های کم مانند دورود و ازنا و سرمایه گذاری در قسمت های صنعت، کشاورزی، دام، گردشگری، معدن، آب و آبزیان و منطقه ویژه اقتصادی ازنا دعوت کرد.
منبع:

1401/08/26
12:15:56
5.0 / 5
55
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری