سو استفاده برخی آژانس ها از ممنوعیت ورود آیفون

سو استفاده برخی آژانس ها از ممنوعیت ورود آیفون

رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی با اعلان اینکه ممنوعیت واردات برند اپل منجر به افزایش قاچاق می شود، اظهار داشت: در این شرایط شاهد می باشیم برخی آژانس های مسافرتی اطلاعات مسافران را بدون اطلاع آنها می فروشند و موبایل به اسم آنها وارد کشور می شود که بدون خدمات بعد از فروش عرضه خواهد شد و مصرف کنندگان را گرفتار مشکل می کند.


مهدی محبی در گفت و گو با ایسنا، با ادعای افزایش چند میلیونی قیمت موبایل های آیفون از روز گذشته تا حالا اظهار داشت: این در شرایطی است که هنوز هیچ ارگانی اطلاعی در این رابطه نداده که آیا واردات آیفون بطور کلی قطع شده یا خیر که همین صحبت نکردن هم خودش موجب گرانی می شود.
رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی با اشاره به اینکه تصمیم گیری یک شبه مشابه گذشته تاثیرات خوبی ندارد، اشاره کرد: در دولت قبل هم این صورت گرفت و گوشی یک شبه ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان گران گردید و باردیگر به حالت اول برگشت.
برخی آژانس ها اطلاعات مردم را می فروشند
همین طور بگفته وی یکی از اشکالات این است که هم اکنون واردات تجاری متوقف و واردات مسافری آزاد است. در این شرایط شاهد می باشیم برخی آژانس های مسافرتی اطلاعات مسافران را بدون اطلاع آنها می فروشند و موبایل به اسم آنها وارد کشور می شود. این موبایل ها رجیستر می شوند، اما خدمات بعد از فروش ندارند که موجب می شود مردم در سطح عرضه به مشکل بربخورند.
وی با اشاره به اینکه این طرح موجب گسترش قاچاق انواع موبایل و نه فقط برند اپل می شود، اشاره کرد: در نتیجه زحمات پنج ساله برای ایجاد رجیستری و توقف قاچاق از دست خواهد رفت. بطور معمول مسافر، موبایل همراه خود نمی آورد، بلکه از کف بازار ارز آن تامین می شود که موجب می شود بازار ارز هم به هم بریزد و سازمان های درگیر هم در این رابطه تخلف می کنند.
به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، هفته گذشته واردکنندگان در سامانه جامع تجارت با این پیام مواجه می شدند که ثبت سفارش برند اپل تا روز شنبه ۳۱ اردیبهشت محدود شده است. اما امروز این پیام تغییر کرده و در سامانه اعلام شده که باتوجه به قرارگیری تلفن همراه با برند اپل در گروه کالایی ۲۷ امکان ثبت سفارش آن وجود ندارد. گروه ۲۷، گروه کالاهای لوکس و غیرضروری است که امکان تامین ارز برای آنها وجود ندارد. البته هنوز ابلاغیه رسمی از طرف سازمان های متولی همچون وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در این رابطه منتشر نشده و این وزارتخانه در هفته گذشته هم پاسخ روشنی به پیگیری ایسنا درباره ممنوعیت ورود موبایل های لوکس نداده است.
گفتنی ست ممنوعیت موبایل های لوکس و مشخصا آیفون تا حالا چندین بار، خصوصاً در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است؛ تا جایی که حتی اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اوایل اردیبهشت وعده دادند که تا نیمه اول سال ۱۴۰۱ واردات آیفون ممنوع شود.1401/03/03
15:08:55
5.0 / 5
282
تگهای خبر: اپل , خدمات , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری