سلیمی:

طرح ساماندهی فضای مجازی تصویب نشده

طرح ساماندهی فضای مجازی تصویب نشده

به گزارش وب کنفرانس یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مفاد طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی هنوز قطعی نیست، اظهار داشت که قضاوت درباره این طرح فعلاً زود است.


حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان ها هنوز تصویب نشده است، اظهار نمود: آنچه در مجلس مصوب شد تصویب اصل هشتاد و پنجی شدن آن یعنی بررسی در کمیسیون به جای صحن علنی بود.
وی با اشاره به اینکه مفاد این طرح هنوز قطعی نشده بلکه چکش کاری خواهد شد، اظهار داشت: متاسفانه اظهار نظرها درباره چیزی صورت می گیرد که هنوز به صورت دقیق معلوم نیست.
سلیمی افزود: این طرح مقرر است در یک کمیسیون مشترک که بناست کل مذاکراتش به صورت علنی باشد با حضور خبرنگاران و تصویر برداران بررسی شود. آنچه هم اکنون در اینباره مطرح می شود صرفاً پیش داوری است، در خیلی از طرح ها متن اولیه دهها بار بالا و پایین می شود، پس فعلاً قضاوت زود است.
این عضو هیات رئیسه مجلس در انتها تصریح کرد: طرح اولیه با آنچه ۲۶ تیر ماه به مجلس عرضه شده متفاوت می باشد و اغلب قضاوت ها بر مبنای طرح اولیه صورت می گیرد در حالیکه متن طرح تغییرات معناداری کرده ضمن اینکه همین متن هم صرفاً پیش نویس است و باید در کمیسیون مشترک مربوطه بررسی شود.
به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، با تصویب اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی، انتقاداتی از جانب فعالان فضای مجازی، کارشناسان، و خیلی از مردم نسبت به تحدید اینترنت مطرح گردیده است.
پیش نویس طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی» تا تاریخ ۱۴۰۰/۴/۲۶ را اینجا بخوانید.
منبع:

1400/05/09
21:39:57
5.0 / 5
308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری