دبیر شورای عالی فضای مجازی مطرح كرد

كمك به تولید محتوا با پرداخت منابع به صداوسیما

كمك به تولید محتوا با پرداخت منابع به صداوسیما

به گزارش وب کنفرانس به قول دبیر شورایعالی فضای مجازی، نظارت بر حوزه فضای مجازی بر عهده مرکز ملی فضای مجازی است و هزینه ای که به صداوسیما داده می شود، برای نظارت نیست، بلکه به تولید محتوا کمک می نماید.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- چندی قبل به اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و افزایش ۳۰۰۰ میلیارد تومانی مالیات اپراتورها و اختصاص آن به برخی دستگاه ها همچون صداوسیما برای امورات نظارتی اشاره و اینطور عنوان نمود که تصویب این بند در تبصره ۶ بودجه باعث افزایش چشم گیر قیمت بسته های اپراتورها خواهد شد. این مورد البته جنجال های زیادی درباره افزایش قیمت به پا کرد و درحالی که مسئولان وزارت ارتباطات به احتمال افزایش قیمت اینترنت تاکید داشتند، نمایندگان اصرار داشتند که اینترنت نباید گران شود.
بعد از آن نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه را اصلاح کردند و در نهایت عنوان شد که حق الامتیاز و حق السهم دولت از کارورهای عرضه دهنده خدمات مخابراتی، ۱۰ درصد افزایش یافته و بخشی از منابع حاصل از این افزایش صرف نظارت بر تولید محتوا می شود. بدین ترتیب که مسؤولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و نظارت بر آن، منحصراً بر عهده سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) سازمان صداوسیما است. سازمان صداوسیما موظف است در جهت حفظ ارزش های ایرانی – اسلامی و نظام خانواده بر تمام مراحل تولید آثار حرفه ای در فضای مجازی نظارت کند و ضمن ارتقای کیفی تولیدات از اثرات سوء آن در جامعه جلوگیری به عمل آورد.
دراین راستا سید ابوالحسن فیروزآبادی -دبیر شورایعالی فضای مجازی- در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه اگر تولید محتوا یک مبحث حاکمیتی باشد، همه چیز حاکمیتی است، اظهار داشت: نظارت بر حوزه فضای مجازی بر عهده مرکز ملی و دبیرخانه شورایعالی فضای مجازی است. هزینه ای که به صداوسیما داده می شود هم فقط برای نظارت نیست، بلکه برای تولید محتواست و به تولید محتوا کمک می نماید.
وی همینطور درباره نقش ساترا در عرصه تولید محتوای فضای مجازی، اظهار نمود: فکر نمی کنم ساترا به حوزه تولید محتوا وارد شود، این سازمان برای تنظیم مقررات و صدور مجوز است. البته مجلس اگر مصوبه ای داشته باشد، قانون و برای همه لازم الاجراست و باید اجرایی شود و اما اگر مشکلاتی وجود دارد، باید بررسی شود.
1400/01/02
14:00:20
5.0 / 5
1043
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری