حمله گوگل به خودشیرینی مایكروسافت

حمله گوگل به خودشیرینی مایكروسافت

شرکت گوگل از مایکروسافت به سبب پشتیبانی از قانونی که به ناشران خبری قدرت بیشتری در مذاکره با پلتفرمهای فناوری برای دریافت پول از آنها بابت نمایش محتوای آنها می دهد، حمله برد.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، گوگل در یک پست وبلاگ اعلام نمود مایکروسافت با حاضر شدن در مقابل کنگره بمنظور پشتیبانی از پیشنهادی که به سازمان های خبری اجازه می دهد با یکدیگر برای مذاکره با گوگل و فیسبوک متحد شوند، وارد فرصت طلبی شرکتی عیان شده است.

کنت واکر، مدیر حقوقی گوگل نوشت: آنها به بازی آشنای حمله به رقیبان و لابی برای مقرراتی که به نفع منافع آنها خواهد بود، متوسل شده اند.

بیانیه گوگل قبل از جلسه کمیته ضد انحصار طلبی مجلس آمریکا بمنظور بررسی پیشنهادهایی برای کمک به ناشران منتشر گردید. برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، قرار بود به نفع این مقررات پیشنهاد شده که از طرف دیوید سیسیلین، رئیس این کمیته و نماینده دموکرات رودآیلند معرفی شده است، شهادت دهد.

طبق گزارش بلومبرگ، مایکروسافت قانونگذاران سراسر جهان را برای تصویب تمهیداتی بمنظور وادار کردن شرکت های فناوری به پرداخت پول به شرکت های رسانه ای بابت نمایش محتوای آنها تشویق می کند. این شرکت نرم افزاری علنا از قانونی در استرالیا حمایت کره که موجب شد ماه گذشته فیسبوک به مسدود کردن محتوای خبری در سایت خود بپردازد و خواهان اقدام مشابه در اروپا شده است.

این دو شرکت فناوری تا حدودی تحت تاثیر فشار قانونگذاران و رگولاتور بر سر قدرت فوق العاده ای که در زندگی آمریکایی پیدا کده اند، برای ضربه زدن به یکدیگر تلاش می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، تنشها میان مایکروسافت و گوگل مدتی است که شدت گرفته اما این خصومت در ایام اخیر که مدیران دو شرکت بر سر بحران های مربوط به خود در لاک دفاعی فرو رفته اند، علنی شده است.

گوگل با شکایت هر دو حزب حاکم در آمریکا و عصبانیت جامعه رسانه ای به سبب تصاحب عمده درآمد تبلیغاتی صنعت رسانه رو به روست.

مایکروسافت هم با تفحص مقامات درباب نقش این شرکت در رخنه های امنیت سایبری اخیر مواجه می باشد. در نخستین رویداد امنیتی، هکرهای روسی با آلوده کردن آپدیت نرم افزار شرکت سولار ویندز، به بهره برداری از نرم افزار ابری مایکروسافت پرداخته و به تعدادی از شبکه های مشتریان این شرکت رخنه کردند. در دومین رویداد امنیتی، که دوم مارس اعلام شد، هکرهای چینی از لطمه پذیریهای نرم افزار سرور ایمیل اکسچنج که قبل از این شناخته شده نبودند برای سرقت ایمیلهای مشتریان مایکروسافت در سراسر جهان بهره برده ا.

گوگل در واکنش به رفتار مایکروسافت، دست به ضدحمله زد و اعلام نمود علاقه جدیدی که مایکروسافت برای حمله به ما نشان می دهد، بعد از هک سولار ویندز و در شرایطی بوده که آنها اجازه داده اند دهها هزار مشتری این شرکت همچون سازمانهای دولتی در آمریکا و متحدان ناتو، بانک ها، سازمان های غیر انتفاعی، فراهم کنندگان مخابراتی، شرکت های نیروی دولتی، پلیس آتش نشانی و واحدهای امداد و نجات، بیمارستان ها و سازمان های خبری بوسیله لطمه پذیریهای مایکروسافت هدف قرار بگیرند.
1399/12/24
22:52:52
0.0 / 5
942
تگهای خبر: پشتیبان , سازمان , سایبر , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری