استفاده عمومی از نسل پنجم تلفن همراه ممكن شد

استفاده عمومی از نسل پنجم تلفن همراه ممكن شد

وب کنفرانس: امروز و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ششمین نمایشگاه اینترنت اشیا و اولین جشنواره اینترنت اشیا، نسل پنجم تلفن همراه به صورت آنلاین در پارک آب و آتش راه اندازی شد.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی بامداد امروز با حضور در ششمین نمایشگاه اینترنت اشیا و اولین جشنواره اینترنت اشیا، نسل پنجم تلفن همراه(5G) را به صورت رسمی افتتاح نمود.
وزیر ارتباطات با اشاره به راه اندازی سه سایت نسل پنجم برای مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، اظهار داشت: این اولین سایت نسل پنجم جهت استفاده عموم مردم است.
وی به رونمایی از کاربردهای نسل پنجم تلفن همراه در نمایشگاه اینترنت اشیا، اشاره نمود و اضافه کرد: شرکت های فعال در این عرصه در حال هم افزایی هستند که بتوانند زیست بوم این حوزه را جهت استفاده حداکثری در اقتصاد دیجیتال فعال کنند. امیدوارم این حرکت، حرکتی رو به جلو باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی نسل پنجم در جزیره کیش در اول اسفند ماه آگاهی داد و اضافه کرد: ایرانسل در دو هفته نخست اسفند نیز در شیراز نسل پنجم تلفن همراه را راه اندازی می نماید. پروژه های نسل پنجم تلفن همراه توسط همراه اول نیز در آینده راه اندازی می شود.
آذری جهرمی با اشاره به راه اندازی نسل پنجم و همین طور اتصال شبکه ثابت و همراه به هم، بیان کرد: با این کار شاهد یک تحول بزرگ در حوزه شبکه ملی اطلاعات هستیم و توسعه نسل پنجم هم برمبنای سند شبکه ملی اطلاعات انجام می شود.
آذری جهرمی، قبل از این در توئیتر نوشته بود: استفاده عمومی از اینترنت نسل پنجم ایرانسل در پارک آب و آتش تهران میسر خواهد بود. بعد از آزمون های موفق در مراکز دانشگاهی، نسل پنجم تلفن همراه به صورت عمومی نیز در دسترس همه خواهد بود. مشهد، کیش و شیراز شهرهای بعدی جهت استفاده عمومی اینترنت نسل پنجم هستند که در اسفندماه افتتاح می شوند.
منبع:

1399/11/28
21:02:02
0.0 / 5
1137
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری