ارزیابی رییس مایكروسافت از هك سولار ویندز

بزرگ ترین و پیشرفته ترین عملیات هك تاریخ

بزرگ ترین و پیشرفته ترین عملیات هك تاریخ

به گزارش وب کنفرانس رئیس مایکروسافت گفت عملیات هکی که از یک شرکت فناوری آمریکایی بعنوان سکویی برای نفوذ به آژانسهای دولتی آمریکا استفاده کرد، بزرگ ترین و پیشرفته ترین عملیات هکی بوده که تابحال در جهان مشاهده شده است.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، این عملیات که در دسامبر شناسایی شد و دولت آمریکا هکرهای تحت حمایت دولت روسیه را عامل آن معرفی نمود، با آلوده کردن آپدیت نرم افزار مدیریت شبکه اوریون شرکت سولار ویندز به هزاران شرکت و سازمان دولتی مشتری این شرکت رخنه کرده بود. سولار ویندز در سطح جهانی ۳۰۰ هزار مشتری همچون اغلب شرکتهای لیست ۵۰۰ فورچون را دارد و بعضی از حساسترین بخشهای دولتهای آمریکا و انگلیس مانند کاخ سفید و وزارتهای دفاع از خدمات این شرکت استفاده می نمایند.

هکرها به ایمیلهای وزارتخانه های خزانه داری، دادگستری و بازرگانی و آژانسهای دیگر دسترسی پیدا کردند.

کارشناسان امنیتی اعلام نمودند ماهها زمان خواهد برد تا سیستمهای آلوده شناسایی شده و هکرها از شبکه ها پاکسازی شوند.

برد اسمیت، رئیس شرکت مایکروسافت در مصاحبه با برنامه ۶۰ دقیقه شبکه سی بی اس اظهار داشت: از نقطه نظر یک مهندس نرم افزار، تصور می کنم درست باشد که بگویم این عملیات بزرگ ترین و پیشرفته ترین عملیات هکی بوده که تابحال در جهان مشاهده شده است.

این عملیات هک حداکثر ۱۸۰۰۰ هزار مشتری شرکت سولار ویندز را که از این نرم افزار مدیریت شرکت سولار ویندز استفاده می نمایند، در معرض صدمه پذیری قرار داد.

برت اسمیت اظهار داشت: وقتی در مایکروسافت به تحلیل این عملیات پرداختیم، از خودمان پرسیدیم چه تعداد مهندس روی این حملات کار کرده اند و پاسخی که به آن رسیدیم، مطمئنا بیشتر از هزار نفر بود.

سرویسهای اطلاعاتی آمریکا ماه گذشته اعلام نمودند احیانا روسیه پشت پرده حملات هک سولار ویندز بوده که به نظر می آید هدف آن جمع آوری اطلاعات بوده است و عملیات تخریبی را دنبال نمی کرد.

بر اساس گزارش رویترز، روسیه مسئولیت داشتن در این حمله هک را رد کرده است.
1399/11/27
21:17:01
0.0 / 5
969
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری