توقف تولید كارخانه تراشه رنساس به دنبال زلزله ژاپن

توقف تولید كارخانه تراشه رنساس به دنبال زلزله ژاپن

وب کنفرانس: شرکت رنساس الکترونیکس ژاپن به دنبال وقوع زلزله ای به قدرت 7.3 درجه ریشتر در اواخر روز شنبه، فعالیت کارخانه ایباراکی را جهت بررسی اتاقهای پاک تاسیسات متوقف کرد.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، برق و همه تجهیزات این کارخانه تراشه سازی برقرار است اما شرکت رنساس در یک اقدام احتیاطی تصمیم گرفت تولید روز یکشنبه را کنسل کرده و به بررسی اتاقهای پاک بپردازد. هنوز مشخص نیست فعالیت این کارخانه چه زمانی از سرگرفته می شود.

کارخانه ایباراکی بعد از زلزله سال ۲۰۱۱ که به ساختمان این کارخانه صدمه زد، به مدت سه ماه تعطیل شد. سخنگوی شرکت رنساس اعلام نمود ساختمان خوب بنظر می رسد اما درباره این که کارمندان چه زمانی فعالیتشان را ازسرمی گیرند توضیح نداد.

در بحبوحه تقاضای بالا برای محصولات الکترونیکی مصرفی، کمبود جدی تراشه در سطح جهانی وجود دارد و برخی از خطوط تولید خودرو در نتیجه کمبود تراشه به تعطیلی کشیده شده اند. محدودیتهای زنجیره تامین که ناشی از اختلالات به وجود آمده در دوران همه گیری ویروس کروناست، این مشکل را پیچیده کرده و تراشه سازان را واداشته است میلیاردها دلار برای افزایش ظرفیت تولید و رفع کمبود عرضه سرمایه گذاران کنند اما خریداران انتظار دارند این کمبود وخیمتر شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تاثیر توقف اخیر تولید کارخانه رنساس روی کمبود فعلی تراشه معلوم نیست. کارخانه رنساس در کوماموتو چند روز بعد از زلزله سال ۲۰۱۶ فعالیتش را ازسرگرفت و تاخیر به وجود آمده در تولید را جبران کرد.

منبع:

1399/11/27
14:28:59
0.0 / 5
1180
تگهای خبر: الكترونیك , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری