برای نخستین بار در ایران؛

راهكار احراز هویت موبایل كانكت رونمایی گردید

راهكار احراز هویت موبایل كانكت رونمایی گردید

برای اولین بار در ایران و با همکاری شاتل موبایل و پژوهشکده AICT دانشگاه صنعتی شریف راهکار احراز هویت موبایل کانکت بعنوان جایگزین رمز یک بارمصرف رونمایی گردید.به گزارش وب کنفرانس به نقل از مهر، شاتل موبایل برای نخستین بار در ایران، از راهکار احراز هویت از راه سیمکارت «موبایل کانکت» بومی با همکاری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف رونمایی نمود. محصول جدید شاتل موبایل، تحولی در سرعت و ایمنی فرآیند احراز هویت در خدمات بانکی، پرداخت و تجارت الکترونیک بوجود می آورد و از راه آن احراز هویت، مجوزدهی و شناسایی کاربر واقعی به منظور عرضه خدمات و مدیریت دسترسی ها بسیار ساده تر و امن تر از پیش صورت خواهد گرفت.
«موبایل کانکت» محصول بومی تازه ای است که برای نخستین بار در ایران از جانب این اپراتور تلفن همراه کشور و با همکاری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف و گروه فناوران پیشتاز آینده (مدریک)، رونمایی گردید.
روشی که پیش از این برای احراز هویت در فضای اینترنت بسیار رایج شده است، OTP یا همان رمز یک بارمصرف است که معمولاً از راه پیامک برای مشترک ارسال شده و در بسیاری موارد مانند عملیات بانکی استفاده می شود. اما فناوری و روش تازه احراز هویت در دنیا با نام موبایل کانکت (Mobile Connect)، این فرآیند را ساده تر، سریع تر و امن تر از پیش کرده است.
در این راهکار، احراز هویت از راه «سیم کارت» انجام می شود. برای مثال در مواقعی که کاربر در هنگام استفاده از خدمات اینترنتی احتیاج به ثبت نام و یا احراز هویت دارد، بعد از ثبت درخواست مشترک، «پیامی از سمت سیم کارت» برای مشترک نمایش داده می شود و در صورتیکه این درخواست از جانب کاربر تأیید شود، احراز هویت به صورت خودکار انجام شده و مشترک می تواند بدون نگرانی از نشت اطلاعات و دسترسی غیرمجاز، به آسانی و در زمانی کوتاه از این امکان برای ورود یا لاگین به خدمات مختلف در سایت ها و خدمات پرداخت، بدون اینکه نیازی به حفظ کردن رمز عبورهای مختلف داشته باشد، استفاده نماید.
در نخستین گام اجرایی این محصول جدید و همگام با روندهای جهانی، شاتل موبایل از موبایل کانکت برای ورود به سیستم «مدیریت حسابی اینترنتی» خود استفاده خواهد نمود و بر این اساس، مشترکین سیمکارت های شاتل موبایل می توانند از راه آن، به راحتی و بدون احتیاج به رمز ورود، وارد پنل مدیریت اینترنتی حساب سیمکارت شاتل موبایل خود شوند.
راهکار جدید «Mobile Connect» بیشتر از هر ابزار دیگری دسترسی کاربر نهایی را به دنیای خدمات دیجیتال، در عین ساده سازی، ایمن تر می کند و فرصت های جدیدی را با ایمن سازی، ساده سازی و سرعت بیشتر، پیش روی کاربران نهایی، سازمان ها، شرکت ها و عرضه کنندگان خدمات آنلاین، بانکی و ارتباطی قرار می دهد.
احراز هویت ایمن، سریع و ساده مبتنی بر موبایل کانکت، اعتماد و اطمینان خاطر بیشتری بین مشتری نهایی، عرضه کنندگان خدمات دیجیتال و اپراتور خدمات مخابراتی ایجاد خواهد نمود.
احراز هویت (Authentication) برای ورود ساده، سریع و ایمن و احراز هویت دو مرحله ای، مجوزدهی (Authorization) برای صدور مجوز دسترسی سریع و ایمن کاربران نهایی به درخواست های عرضه کنندگان خدمات (مانند بانک ها و سرویسهای پرداخت)، شناسایی (Identity) برای توانمندسازی کاربران نهایی به منظور تأیید و یا به اشتراک گذاری سریع و ایمن اطلاعات شخصی با عرضه کنندگان خدمات دیجیتال، و به کارگیری تجهیزات و اطلاعات شبکه برای تصدیق هویت و پیشگیری از هک، نفوذ و تقلبات، همچون کارکردهای این تکنولوژی جدید است که با راهبری انجمن جهانی تلفن همراه (GSMA)، برای ایجاد ایمنی، اعتماد، سرعت و سهولت بیشتر در اختیار بانک ها و کسب و کارهای مبتنی بر خدمات پرداخت، فعالین حوزه تجارت الکترونیک و دستگاههای دولتی قرار گرفته است. شاتل موبایل، اپراتور نسل جدید تلفن همراه با پوشش ۳G و ۴G/LTE در سرتاسر کشور با پیش شماره ۰۹۹۸ و کد یک است که برای اولین بار در ایران، فناوری نوآورانه «سیم کارت هوشمند» را به بازار ارتباطی کشور معرفی کرده که بر مبنای آن، سیمکارت هوشمند شاتل موبایل با تحلیل آنتن های موجود در محدوده محل حضور مشترک، بهترین آنتن و پوشش شبکه را به صورت خودکار برای وی انتخاب می کند.
علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره راهکارهای سازمانی این اپراتور، می توانند به وبسایت شاتل موبایل رجوع کنند یا از راه شماره ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰ و به صورت ۲۴ ساعته با کارشناسان فروش شاتل موبایل در ارتباط باشند.


منبع:

1399/11/26
15:48:04
0.0 / 5
1199
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری