تولید پهپاد موشكی با قابلیت پرتاب از ارتفاع بالا

تولید پهپاد موشكی با قابلیت پرتاب از ارتفاع بالا

وب کنفرانس: آژانس تحقیقاتی دارپای وزارت دفاع آمریکا از برنامه ریزی برای تولید پهپادهایی آگاهی داده که در ارتفاع بالا به هوا پرتاب شده و مجهز به موشک هایی قدرتمند هستند.به گزارش وب کنفرانس به نقل از نیواطلس، پهپادهای مذکور که لانگ شات نام خواهند داشت، بوسیله هواپیماها یا دیگر وسایل حمل و نقل هوایی پرتاب می شوند و دارپا برای تکمیل تولید این پهپادهای جدید با سه پیمانکار به اسامی لاکهیدمارتین، جنرال اتومیکس و نورتروپ گرومن قرارداد منعقد خواهدنمود.
هدایت این پهپادها ازراه دور و از درون هواپیماها ممکن خواهد بود و از این طریق خطری جان اپراتورهای آنها را تهدید نخواهد کرد. هدف از تولید این پهپادها افزایش برد، بیشتر کردن اثربخشی ماموریت ها و کاهش خطرات جانی و مالی برای هواپیماهای جنگنده و سرنشینان آنها اعلام شده است.
پهپادهای لانگ شات قادر به حمل موشک های هوا به هوا بوده و با بهره گیری از آنها شیوه نبردهای هوایی متحول می شود. برای اینکه دیگر نیازی به اعزام جنگنده های سرنشین دار به نزدیکی اهداف زمینی یا هوایی نیست. دارپا اعلام نکرده که روند تولید این پهپادها چه زمانی شروع می شود. دیگر خاصیت های فنی این پهپادها نیز اعلام نشده است.


منبع:

1399/11/23
22:56:30
0.0 / 5
971
تگهای خبر: تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری