مقابله ویكی پدیا با مزاحمت و انتشار اخبار جعلی

مقابله ویكی پدیا با مزاحمت و انتشار اخبار جعلی

وب کنفرانس: بنیاد ویکی پدیا از اعلام مجموعه اصول رفتاری تازه در وب سایت ویکی پدیا آگاهی داده تا با مزاحمت و انتشار اخبار جعلی در این سایت مقابله شود.به گزارش وب کنفرانس به نقل از انگجت، بنیاد ویکی پدیا می گوید با انتشار این دستورالعمل تازه بطور دقیق مشخص می شود که چه رفتاری در ویکی پدیا قابل پذیرش و چه رفتاری غیرقابل پذیرش است.
بر همین اساس تمامی کاربران ویکی پدیا از افزودن اطلاعات غلط یا جهت دار به این وب سایت منع می شوند و نیز حق ندارند از پلت فرم ویکی پدیا برای آزار دیگران سوء استفاده کنند. کاربرد کلیشه های سخیف، طعنه زدن، اظهارات ابلهانه، نفرت انگیز و تهدید به هرگونه خشونت نیز در ویکی پدیا ممنوع خواهد بود.
از سوی دیگر کاربران حق ندارند از قدرت و امکانات خود در ویکی پدیا برای تأثیرگذاری منفی غیرقانونی استفاده کنند و دیگر کاربران را آزار دهند. ویراستاران هم باید تغییرات خود در ویکی پدیا را با نهایت حسن نیت انجام داده و نسبت به سایر ویراستاران ویکی پدیا با احترام و حسن نیت رفتار کنند. احترام به تنوع اندیشه ها، مذاهب، جنسیت ها، سن، فرهنگ و زبان ها نیز باید مورد توجه ویراستاران ویکی پدیا باشد.
ویکی پدیا ابراز امیدواری کرده این تغییرات باعث شده تا ویکی پدیا کماکان محیطی امن و مناسب و قابل اعتماد برای تولیدکنندگان محتوا و کاربرانی که در جستجوی اطلاعات دقیق و صحیح هستند، باقی بماند. دستورالعمل رفتاری جدید ویکی پدیا با همکاری ۱۵۰۰ نیروی داوطلب فعال در این سایت نوشته شده و مشتمل بر ۱۶۰۰ کلمه است. مقرر است برای اجرای این دستورالعمل نیز متن جداگانه ای نگاشته شود.


منبع:

1399/11/15
18:14:59
0.0 / 5
807
تگهای خبر: سایت , كاربر , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری