چرا ارسال پاكت های گواهینامه و گذرنامه تاخیر دارد؟

چرا ارسال پاكت های گواهینامه و گذرنامه تاخیر دارد؟

وب کنفرانس: بگفته سرپرست مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور، بعضی از پاکت ها مانند گذرنامه و گواهینامه که ارسالشان به صورت نیابتی انجام می شود، چاپشان فرآیندی دارد که ممکنست طول بکشد و اما اینطور بنظر می رسد که این تاخیر در پست اتفاق افتاده است.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، در طول ماه های گذشته، به واسطه افزایش فرآیندهای آنلاین و خریدهای اینترنتی، فعالیت شرکت پست هم چندین برابر شده است و فراهم نبودن زیرساخت ها، نارضایتی هایی هم از تاخیر در ارسال بسته های پستی ایجادکرده است. فرایند پست متشکل از سه ضلع نیرو، فضا و زمان است که اگر هر کدام از این بخش ها با مشکل مواجه شوند، فرایند پستی را مبتلا به اختلال می کنند.
همینطور نیروی انسانی خستگی و مریضی دارد، از طرفی از زمانی که بسته به باجه پستی تحویل می شود، تا زمانی که باید به مرکز مبادله برسد و به مقصد ارسال شود، یک زمان بندی دارد و مانند دوی امداد، اگر یکی از این مراحل تاخیر داشته باشد، در مراحل دیگر اثر می گذارد. پارامتر دیگر، فضایی است که بسته های پستی در زمان تجزیه و مبادله نیاز دارند. پیش از این، پایه پست بر اساس پست نامه و پاکت بوده و الان که به سمت بسته رفته، مشکل فضا را برای این شرکت بوجود آورده است.
خدمات پستی شامل G2C (دولت به مشتری) و B2C (بیزینس به مشتری) است. در کنار خریدهای اینترنتی که این روزها به واسطه انتشار کرونا افزایش یافته و انتقال آن از راه پست انجام می شود، این شرکت همینطور به واسطه ظرفیت و تکلیف قانونی که در قانون برنامه ششم صراحتا اشاره شده، مکلف است خدمات نیابتی میان دستگاهی را انجام دهد. بخشی از مرسولات شامل گذرنامه، گواهی نامه، کارت سوخت، ابلاغیه های دادگستری و پرونده های قضایی از راه پست جابه جا می شود.
باآنکه در هفته های گذشته به علت افزایش بار ترافیکی به شرکت پست و مشکلات فضا و زمان، ارسال بسته های پستی با تاخیر مواجه بوده، اما به قول مهدی مقصودی - سرپرست مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور- با راه اندازی یک مرکز تجزیه مبادلات جدید، تا حدودی مشکل فضا حل شده تا فرایند پستی چابک تر پیش برود. و هم اکنون تاخیرها خیلی کم شده و مرسوله بیشتر از دو روز در پست نمی ماند.
مقصودی همینطور به ایسنا درباره خدمات نیابتی اظهار داشت: یک مرسوله پستی بیش تر از ۱۵ روز نمی تواند در باجه های ما بماند و حتی اگر نتوانیم به گیرنده تحویل بدهیم، باید آنرا برای فرستنده بفرستیم. اما بعضی از پاکت ها مانند گذرنامه و گواهینامه که ارسالشان به صورت نیابتی انجام می شود، چاپشان فرآیندی دارد که امکان دارد طول بکشد و چند روز بعد از زمانی که پیامک تحویل را به مشتری می فرستند، پاکت را به پست تحویل می دهند و اینطور به نظر می آید که این تاخیر در پست اتفاق افتاده است.
منبع:

1399/10/06
19:43:52
5.0 / 5
1294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری