سهم 88 درصدی 3G و 4G در مصرف اینترنت كاربران

سهم 88 درصدی 3G و 4G در مصرف اینترنت كاربران

وب كنفرانس: اینترنت همراه در سال های گذشته، از اینترنت ثابت سبقت گرفته و طبق آخرین آمار، سهم استفاده از نسل سه و چهار اینترنت به 88.76 درصد است.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، انواع خدمات موجود اینترنت در ایران، به سبب داشتن خاصیت های متمایز از هم، برای کاربران با شرایط مکانی و موقعیتی متفاوت ارائه می شود. یکی از انواع اینترنت پرسرعت، اینترنت ثابت شامل ADSL، VDSL و FTTx است که به یک مکان مشخص محدود هستند، خدمات ثابت بی سیم ازجمله TD-LTE و اینترنت نقطه به نقطه بی سیم نیز از دیگر اینترنت پرسرعت است، با این تفاوت که در همان حوزه مکانی قابلیت اتصال بی سیم را دارند.
در کنار خدمات اینترنت ثابت، اینترنت هم راه است که در سال های گذشته در مقایسه با اینترنت ثابت، رشد بیش تری داشته و در مواردی حتی سرعت بیش تری ارائه می دهد. این سرویس ها، قابلیت استفاده در تمامی نقاط تحت پوشش اپراتور خودرا دارند، اما به دلایلی هم چون دوری از شبکه پوشش شهری اپراتور خود ثبات قطعی سرعت و کیفیت سرویس وجود ندارد.
خدمات این خدمات همراه روی گوشیهای تلفن همراه یا سایر تجهیزات سیمکارت خور مانند تبلت ها قابل دریافت است و خدماتی از قبیل اینترنت نسل دو، نسل سه و چهار ارائه می دهد.
با گذشت زمان، اینترنت نسل های سه و چهار اینترنتی در مقایسه با دیگر انواع اینترنت، رشد بیش تری دارند. بر طبق آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا اختتام سه ماهه ابتدایی امسال، استفاده نسل های سه و چهار اینترنتی، با ۷۳ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۹۶۳ مشترک، به ۸۸.۷۶ درصد رسیده است و نشان از رشد اینترنت سیار دارد. این در حالیست که مشترکان اینترنت نسل سه و چهار تا اختتام سال ۱۳۹۷، ۶۴ میلیون نفر بودند و سهمی ۸۶ درصدی داشتند.
بعد از آن اینترنت پهن باند DSL است که با هفت میلیون و ۵۷۰ هزار و ۳۷۰ مشترک، ۹.۱۶ درصد را شامل می شود. اینترنت TD-LTE با یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۱۷۶ مشترک، ۱.۵۱ درصد را تشکیل می دهد و وای فای با ۳۵۹ هزار و شش مشترک، سهم ۰.۴۳ درصدی و FTTX یا فیبر نوری نیز سهم ۰.۱۲ درصدی دارد.


منبع:

1399/07/23
00:13:34
5.0 / 5
1241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری