تخصیص اینترنت رایگان به هیأت های عزاداری

تخصیص اینترنت رایگان به هیأت های عزاداری

وب كنفرانس: وزارت ارتباطات به 1892 هیأت عزاداری در سراسر كشور اینترنت رایگان اختصاص داد.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، باتوجه به شیوع بیماری کرونا و جلوگیری از ایجاد تجمع هیئت های مذهبی امسال عزاداری امام حسین (ع) به شیوه جدیدی انجام می شود. در همین رابطه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی بمنظور برگزاری باشکوه مراسم عزاداری محرم در دوران انتشار ویروس کرونا، به هیئت های عزاداری اینترنت رایگان اعطا می کند.
طبق گزارش هیئت های عزاداری سراسر کشور که در سایت سازمان تبلیغات اسلامی ثبت شده اند می توانند به مدت یک ماه از اینترنت رایگان بهره مند شوند. تابحال اطلاعات مربوط به ۱۸۹۲ هیئت بررسی شده است و تا اختتام ۳۰ مردادماه به ۷۰۸ هیئت عزاداری مودم ارائه می شود و ۱۱۸۴ هیئت عزاداری نیز تا ۳۱ مردادماه از مزایای این طرح بهره مند می شوند.

رونمایی از پلتفرم تلفن همراه «هیات آنلاین»
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پلتفرم موبایلی «هیات آنلاین» رونمایی گردید. این نرم افزار بستر پخش زنده برنامه های مذهبی را برای مخاطبان فراهم می آورد و باتوجه به شیوع بیماری کرونا زمینه برگزاری مراسم عزاداری در این بستر به صورت مجازی برقرار است.​
همین طور نرم افزار «هیات آنلاین» روز گذشته، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعدادی از اعضای هیات امنای هیات آنلاین وحجت الاسلام والمسلمین جلالی معاون سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی گردید.
محمد جواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در این مراسم با اعلان اینکه محرم توفیق بزرگی برای ماست اظهار نمود: از خداوند می خواهم توفیق دهد تا از برکات اقامه عزای امام حسین(ع) بهره مند شویم.
وی با اعلان اینکه امسال محرم با شیوع بیماری کرونا همزمان شده است اشاره کرد: بیماری کرونا باعث شده است تا تعدادی از هموطنانمان را از دست دهیم بدین سبب از نظر شرعی و قانونی امکان تجمع برای اقامه عزا وجود ندارد اما از طرفی عزای امام حسین (ع) تعطیل بردار نیست.
وزیر ارتباطات اشاره کرد: وقتی که امکان فیزیکی برای عزاداری وجود ندارد بدین سبب باید از امکانات دیگر بهره ببریم و امروز فضای مجازی فرصت بی نظیری است که به فرموده رهبر معظم انقلاب می توان از آن برای رساندن کلام حق به دنیا بهره برد.
صدای محرم امسال بلندتر است. حماسه امام حسین(ع) یکی از حقیقت های بارز دنیاست که ایستادگی و مقاومت در مقابل ظلم را نشان می دهد، امسال کاری می نماییم که صدای محرم بلندتر از سال های قبل باشد.

فضای مجازی خیمه بزرگ عزاداری است
وی با اشاره به سفارش علمای بزرگ، مراجع تقلید و مقام معظم رهبری در استفاده از فضای مجازی اشاره کرد: برمبنای تصمیم نظام اسلامی در برگزاری برنامه های محرم امسال از فضای مجازی استفاده می شود و این مساله بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است و ما نیز در کنار آنها تلاش می نماییم تا فضای مجازی یک خیمه بزرگ برای عزاداری امام حسین باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: مجموعه «هیات آنلاین» هیات های مختلفی را برای برگزاری مجازی عزاداری آموزش داده و بخش نرم افزاری و سخت افزاری کار را بر عهده گرفته که کار بزرگی است. دراین زمینه نیز یک هزار هیات در این نرم افزار از سراسر کشور ثبت شده اند.
آذری جهرمی اظهار داشت: امسال از ظرفیت صداوسیما و فضای مجازی برای برگزاری مراسم عزاداری استفاده می شود اما باید سایر اپلیکشن ها نیز حاضر باشند تا از هر فضایی برای ترویج صحبت ها و برنامه های مذهبی استفاده گردد.
وی اشاره کرد: عزای محرم باید درهمه پلت فرم های پیام رسان که مورد استفاده همه مردم دنیاست اقامه شود، اپلیکشن های داخلی باید بعنوان پایه سیستم نیز حاضر باشند. در هر جایی که مردم حضور دارند مانند: توییتر، اینستاگرام و... عزای امام حسین(ع) اقامه شود.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: من از افراد فعال فضای مجازی که به عشق امام حسین(ع) دور هم جمع شدند و داوطلبانه این پروژه را پیش بردند تشکر می کنم برای اینکه اگر این پروژه در چارچوب پروژه های سازمانی قرار می گرفت هزینه های بسیار سنگینی را تحمیل می کرد. البته سامانه های دیگری هم دراین زمینه آماده شده است که به تدریج در مورد آن اطلاع رسانی می شود.
او در آخر اشاره کرد: ما هرآنچه در توان داریم در خدمت برگزاری مراسم محرم ارائه می‎دهیم و هر مساعدتی لازم باشد با مجموعه ها برای اقامه عزاداری انجام می دهیم.
بر طبق این گزارش، پلتفرم «هیات آنلاین» زمینه پخش برنامه های مذهبی را به صورت زنده فراهم می آورد بطوریکه افراد برای مشاهده برنامه های موردعلاقه خود نیازی به نصب پلت فرم خارجی نداشته باشند.
منبع:

1399/05/31
22:22:43
5.0 / 5
1776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری