مذاكرات توییتر برای ادغام با تیك تاك

مذاكرات توییتر برای ادغام با تیك تاك

وب كنفرانس: اظهارات منابع آگاه نشان میدهد شركت توییتر مذاكراتی درباب امكان ادغام با اپلیكیشن اشتراك گذاری ویدیویی تیك تاك داشته است.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، منابع آگاه به داوجونز گفتند: هنوز مشخص نیست توییتر چنین قراردادی را که شامل کارهای آمریکایی تیک تاک خواهد بود، دنبال کند. به سبب این که توییتر بسیار کوچکتر است احیانا با تحقیقات ضدانحصارطلبی که ممکنست مایکروسافت و سایر خریداران احتمالی تیک تاک با آن روبرو شوند، مواجه نشود.

مایکروسافت هفته هاست که سرگرم مذاکره با بایت دنس، شرکت مادر تیک تاک است و نامزد شماره یک قرارداد خرید تیک تاک است. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت یک هفته پیش در این زمینه با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت و گو کرد.

با این حال سخنگوی تیک تاک در واکنش به گزارش داوجونز اظهار نمود این شرکت درباره شایعات بازار اظهارنظر نمی کند.

ارزش سرمایه بازار توییتر حدود ۲۹ میلیارد دلار است که بسیار کوچکتر از ارزش بیش از ۱.۶ تریلیون دلاری مایکروسافت است. توییتر اگر بخواهد تیک تاک را خریداری کند مطمئنا به کمک سایر سرمایه گذاران نیاز خواهد داشت.

جک دورسی، مدیرعامل توییتر تلاش ناموفقی در زمینه ویدیوهای کوتاه داشت و در سال ۲۰۱۶ اپلیکیشن Vine را چهار سال بعد از خرید آن در امتداد کاهش هزینه ها تعطیل کرد. توییتر بتازگی از طرف دونالد ترامپ هدف حمله قرار گرفته و رئیس جمهور آمریکا اظهار کرده که توییتر و فیسبوک اظهارات وی را سانسور می کنند. این دو شبکه اجتماعی بتازگی یک ویدیوی صحبتهای ترامپ را به سبب نقض سیاستهای آنها درباب انتشار اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونا حذف کردند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تیک تاک مقرر است بزودی یک شکایت فدرال مقابل فرمان اجرایی ترامپ برای ممنوعیت مبادلات مالی شهروندان آمریکایی با این سرویس اشتراک گذاری ویدیو تنظیم کند. تیک تاک روز جمعه در واکنش به فرمان ترامپ برای ممنوعیت مبادلات با این سرویس اعلام نموده بود شوکه شده است و همه راههای موجود را پیگیری خواهدنمود.

منبع:

1399/05/19
22:58:30
5.0 / 5
1440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری