آخرین خبر از حذف بسته های پرمصرف اینترنتی

آخرین خبر از حذف بسته های پرمصرف اینترنتی

به گزارش وب كنفرانس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حذف بسته های پرمصرف اینترنتی توسط اپراتورها اظهار نمود: از دید ما اتفاقی كه افتاده گران فروشی است و تمام مبالغ باید به مردم برگردد و حتما باید بابت این گران فروشی با متخلفان برخورد شود.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، از نیمه تیرماه امسال، کاربران در فضای مجازی از افزایش قیمت بسته های اینترنتی در اپراتورهای همراه آگاهی داده و اعتراض کردند. این مساله منجر به واکنش حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- شد که اعلام نمود بالابردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف بوده و برخورد قانونی با اپراتورها شروع شده است.
بعد از آن فلاح جوشقانی از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتورها آگاهی داد و اعلام نمود جریمه نقدی قدم اول برای برخورد با تخلف صورت گرفته است و در صورت استمرار این مساله، روال های دیگری همچون تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه و مواردی از این دست، از مصوبه های قانونی می باشد که می توان با استناد به آنها تخلفات را پیگیری کرد.
در این راستا آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در حاشیه حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار نمود: اقدام دو اپراتور در افزایش تعرفه، خلاف ضوابط پروانه اپراتورها و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات و مصداق گران فروشی است. سازمان تنظیم مقررات در برخورد با این گران فروشی اختیاراتی داشته که از آن جمله جریمه دو میلیارد تومانی بوده است.
ایشان سپس با اعلان اینکه این اختیارات کفایت نمی کرد، اضافه کرد: و بنا بر این ما طرحی را به دولت دادیم که در دستور کار قرار داده تا اختیارات سازمان تنظیم مقررات را در برخورد با گران فروشی افزایش دهیم، برای اینکه این مساله خلائی به وجود آورده شد و اینها از عدم وجود ابزار برخوردی لازم، گران فروشی را ادامه دادند، از دید ما هم این گران فروشی هیچ توجیه اقتصادی ندارد و منظقی پشتش نیست و این مشکل باید برطرف شود.
آذری جهرمی با اعلان اینکه سازمان تنظیم مقررات پرونده گران فروشی و شکایت از اپراتورها را به سازمان حمایت برد، اظهار نمود: سازمان حمایت روز گذشته مبالغ گران فروشی و اصل گزارش گران فروشی را تایید نمود و به تعزیرات فرستاد. دادگاه تعزیرات هم برگزار شده و آخرین دفاعیات را گرفته و احیانا همین روزها حکم تعزیرات اعلام می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: همین طور ما هم در همین هفته ابزارهای نظارتی و اختیاراتی که باید به ما داده شود را از سمت دولت برای برخورد با متخلفان ستاندن می نماییم. از دید ما اتفاقی که افتاده گران فروشی است و تمام مبالغ باید به مردم برگردد و حتما باید بابت این گران فروشی با مختلفان برخورد شود و ما پیگیر موضوع هستیم.


منبع:

1399/05/15
23:33:49
5.0 / 5
1822
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری