جاسوسی گوگل از كاربران اپلیكیشن ویروس یاب

جاسوسی گوگل از كاربران اپلیكیشن ویروس یاب

به گزارش وب كنفرانس اپلیكیشن ردیابی ویروس كه از جانب گوگل عرضه شده، اجازه می دهد مكان كاربران شناسایی شود.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، هنگامی که گوگل و اپل در آوریل طرحهایی را برای نرم افزار مجانی به منظور کمک به اخطار به افراد در مورد احتمال قرارگیری در معرض ویروس کرونا اعلام کردند، این اپلیکیشن را بعنوان برنامهای که حریم خصوصی را حفظ می نماید، تبلیغ و اعلام نمودند که مکان کاربران را ردگیری نخواهد کرد. آلمان، سوییس و سایر دولتها که از این تضمینها تشویق شده بودند، از کد این شرکتها برای ساخت اپلیکیشنهای ملی اخطار ویروس استفاده کردند که بیشتر از ۲۰ میلیون بار دانلود شدهاند.

اما پیش از این که اپلیکیشن مذکور در سیستم عامل اندروید گوگل کار کند، کاربران باید نخست تنظیمات مکان گوشی را فعال کنند که GPS را فعال کرده و به گوگل اجازه می دهد مکان کاربران را شناسایی کند.

به نظر میرسد بعضی از مقامات دولتی از این مورد که گوگل می تواند مکان کاربران اندروید را شناسایی کند، متعجب شدهاند. سخنگوی وزارت بهداشت دانمارک اعلام نمود سازمانش به دنبال آغاز گفتوگو با گوگل درباره نحوه استفاده آنها از اطلاعات مکان کاربر است.

سوییس هم اعلام نمود هفتههاست گوگل را برای تغییر تنظیمات مربوط به مکان کاربر تحت فشار قرار داده است.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، الزامات مکان گوگل به مجموعه نگرانیهای امنیتی و حریم خصوصی مربوط به اپلیکیشنهای ردگیری ویروس که خیلی از آنها قبل از عرضه نرم افزار جدید اپل-گوگل توسط دولتها طراحی شده بودند، افزوده شده است. مقامات دولتی و اپیدمیولوژیستها می گویند این اپلیکیشنها می توانند کمک موثری در تلاشهای بهداشتی برای مهار شیوع پاندمی ویروس کرونا فراهم نمایند اما گروههای مدافع حقوق بشر و تکنولوژیستها اخطار دادهاند که جمع آوری اطلاعات کاربران و حفره های امنیتی خیلی از اپلیکیشنها، صدها میلیون نفر را در معرض خطر آزار، کلاهبرداری و دزدی هویت قرار می دهد.
1399/05/03
15:59:01
5.0 / 5
2587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری