درخواست 175 هزار مشترك برای VDSL

درخواست 175 هزار مشترك برای VDSL

وب كنفرانس: بگفته مدیركل ارتباطات و امور بین الملل شركت مخابرات ایران، تابحال 175 هزار مشترك برای تبدیل از اینترنت ADSL به VDSL اعلام نیاز كردند كه این شركت در حال فراهم كردن امكانات است تا بتواند تجهیزات را برای آنها دایر كند.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، یکی از راه های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی VDSL بجای ADSL است. با این کار، بدون اینکه تجهیزات مشترک عوض شود، می توان تجهیزات را با بهره گیری از فیبر نوری به نزدیک کاربران و سپس سیم مسی برد، اما با این کار فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی کاهش می یابد و می توان سرعت را تا ۷۰ مگابیت افزایش داد.
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بارها به این مساله اشاره کرده و مدتی پیش هم از چهار برابر شدن سرعت اینترنت خانگی با این جایگزینی آگاهی داد و اظهار داشت: برنامه ریزی کردیم که در سال پیش رو با تمام توان شبکه اینترنت خانگی را گسترش دهیم و میلیون ها اشتراک جدید خانگی با کمترین کاغذبازی اداری و در کمترین زمان ممکن (۴۸ ساعت از ثبت درخواست تا راه اندازی در منزل) تحویل شما دهیم و از سویی هم با VDSL سرعت اینترنت خانگی فعلی را چهار برابر نماییم.
در این راستا محمدرضا بیدخام -مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران- در گفت و گو با ایسنا، درباره تبدیل ADSL به VDSL اظهار نمود: برای تبدیل تجهیزات مشترکان به VDSL، به ۳۳۰ هزار مشترک در تهران مراجعه شده که ۱۷۵ هزار مشترک اعلام نیاز کردند و مخابرات در حال فراهم کردن امکانات است تا بتواند تجهیزات را برای آنها دایر کند.
وی با اشاره به برنامه های شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: برنامه بعدی شرکت مخابرات ایران این است که پس از شهر تهران و قم، در اصفهان، مشهد، اهواز، شیراز، تبریز و کرج را هم در برنامه دارد که مشترکان ADSL را به VDSL تبدیل کند. در طرح کلی توسعه پنج میلیون پورت تا آخر سال را در برنامه داریم که در دستور کار شرکت مخابرات ایران است که هیات مدیره هم مصوب کرده و دنبال فرآیندهای حقوقی و مالی هستند که بتوانیم پنج میلیون پورت را تهیه نماییم و در کشور توسعه دهیم.
بیدخام درباره تجهیزات مورد نیاز برای تبدیل ADSL به VDSL توضیح داد: یک سری تجهیزات از سمت مصرف کننده مورد نیاز است، از جمه مودم که با مودم معمولی ADSL متفاوت است، یک سری تجهیزات هم از سمت مخابرات مورد نیاز است که این شرکت در حال خریداری و آماده سازی است که بتواند VDSL را به مردم واگذار کند.
منبع:

1399/04/09
13:13:01
5.0 / 5
2344
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری