سیاست گذاری سنای آمریكا برای اپلیكیشن های كرونایی

سیاست گذاری سنای آمریكا برای اپلیكیشن های كرونایی

وب كنفرانس: سنای آمریكا می خواهد قانون جدیدی را به تصویب برساند كه در آن در مورد نحوه حفظ حریم شخصی كاربران و اپلیكیشن های مقابله با كرونا تصمیم گیری شده است.به گزارش وب کنفرانس به نقل از انگجت، با شیوع گسترده ویروس کرونا، خیلی از دولت های جهان اپلیکیشن هایی را برای ردگیری و شناسایی موقعیت مکانی شهروندان خود عرضه نموده اند تا با کنترل دقیق رفت و آمد جلوی شیوع بیشتر این ویروس گرفته شود. برنامه های مورد اشاره با مشخص کردن محله ها و افراد آلوده به دیگران برای یافتن مسیری ایمن تر بمنظور جابجایی کمک می کنند.
اما این برنامه ها می توانند حریم شخصی و امنیت کاربران خودرا به سبب دسترسی به داده های موقعیت مکانی آنها به خطر بیندازند. باتوجه به سابقه خیلی از دولت های غربی و به خصوص آمریکا در زمینه جاسوسی از کاربران اپلیکیشن های تلفن همراه، این دفعه گروهی از سناتورهای امریکایی برای مشخص کردن دقیق تنظیمات حریم شخصی اپلیکیشن های ردگیری افراد دست به کار شده اند.
بر اساس طرح پیشنهادهای چهار سناتور آمریکایی قانونی موسوم به حفاظت از داده های مصرف کنندگان برنامه های کرونایی به تصویب می رسد که جزئیات مربوط به شیوه جمع آوری اطلاعات کاربران بوسیله اپلیکیشن های مذکور در آنها مشخص شده است.
همچنین در این قانون در مورد تنظیمات امنیتی که باید در چنین اپلیکیشن هایی رعایت شود به تفصیل توضیح داده شده است. میزان و کیفیت داده های قابل افشا برای دولت و شرکت های ثالث و مدت زمان نگهداری داده ها و نیز شیوه ذخیره سازی آنها هم در طرح پیشنهادی مذکور اعلام شده است.
منتقدان می گویند بااینکه ارائه چنین طرح هایی در ظاهر مانع از جمع آوری داده های کاربران توسط اپل، گوگل و شرکت های مشابه خواهد شد. اما باتوجه به سوابق جاسوسی های سایبری آژانس امنیت ملی امریکا و سیا نمی توان در مورد ضمانت اجرای قانون مذکور چندان مطمئن بود.


منبع:

1399/02/14
20:36:52
5.0 / 5
3074
تگهای خبر: اپل , سایبر , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری