ارسال لیست جدید به وزارت ارتباطات؛

۷۷۰ آدرس اینترنتی دانشگاهی در انتظار رایگان شدن

۷۷۰ آدرس اینترنتی دانشگاهی در انتظار رایگان شدن

وب كنفرانس: وزارت علوم چند روز گذشته لیست حدود 770 آی پی جدید را برای رایگان شدن حجم اینترنت دانشگاه ها به وزارت ارتباطات ارسال كرد.به گزارش وب کنفرانس به نقل از مهر، بعد از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران، دانشگاه ها یکی بعد از دیگری تعطیل شدند و با تداوم تعطیلی دانشگاه ها کم کم بحث آموزش مجازی قوت گرفت.
برهمین اساس دانشگاه ها با وجود اینکه از زیر ساخت های پوشش دهنده برای آموزش مجازی بطور کامل برخوردار نبودند توانستند طی یک و دو ماه گذشته زیرساخت های لازم را فراهم آورند به طوریکه حالا بر طبق اعلام مسئولان، دانشگاه ها، مشکل خاصی برای زیرساخت آموزش مجازی ندارند.
اما مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان وجود دارد بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، دانشجویان خواهان رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی می باشند و وزارت ارتباطات وعده هایی را در امتداد رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی داده است که تا کنون تمام آنها محقق نشده است.
کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم در همین راستا طی یکماه و نیم گذشته تعداد ۴۰۵، IP را برای رایگان شدن حجم اینترنت دانشگاه ها به وزارت ارتباطات ارسال کرده است تا وزارت ارتباطات نیز آنرا به اپراتورها ابلاغ کند. از این مجموع حدود ۲۲۰ مورد آن مربوط به دانشگاه های دولتی، حدود ۷۰ مورد مربوط به دانشگاه های وزارت بهداشت، حدود ۳۵ مورد مربوط به حوزه های علمیه و حدود ۸۰ مورد آن مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی است که رایگان شده است.
براساس این گزارش وزارت علوم روز گذشته تازه ترین فهرست IP های دانشگاه ها را برای رایگان شدن اینترنت به وزارت ارتباطات ارسال کرد که مجموع ۷۷۰، IP را شامل می شود.
از این تعداد، ۳۷۴ مورد آن مربوط به دانشگاه های دولتی، ۲۸۳ مورد مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی، ۳۰ مورد مربوط به دانشگاه پیام نور، ۳۰ مورد مربوط به دانشگاه های فنی حرفه ای، ۵۰ مورد مربوط به جهاد دانشگاهی است.


منبع:

1399/02/11
10:53:31
5.0 / 5
2708
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری