عرضه نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی و شهر الكترونیك بومی در كشور

عرضه نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی و شهر الكترونیك بومی در كشور

به گزارش وب كنفرانس محققان یكی از شركت های دانش بنیان سامانه های نرم افزاری مدیریت اطلاعات مكانی (GIS) و زیرساخت اطلاعات مكانی (SDI) را ارائه كردند و كاربردی شدن این سامانه در سازمان ها باعث بی نیازی آنها از نرم افزارهای غیر ایمن خارجی خواهد شد.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، احسان فرشادی، مدیر عامل این شركت دانش بنیان با اشاره به اینكه در این شركت توانستیم نرم افزارهایی تخصصی در حوزه های مدیریت منابع سازمانی و شهر الكترونیك را طراحی و پیاده سازی نماییم، اظهار داشت: داده ها و اطلاعات مكانی، از مهمترین و زیرساختی ترین نوع از داده ها، برای برنامه ریزی كلان ملی و سازمانی است و كاربرد این نرم افزار باعث بی نیازی سازمان ها از سامانه های نرم افزاری خارجی غیرایمن می شود.
وی با اشاره به اینكه سـامانه جـامع نرم افـزاری مـدیریت اطلاعات مكانی این شركت با نام GeoTajak با تاكید بر ابزارهای متن باز و آزاد توسعه داده شد، افزود: این سامانه محصولی است كه شرایط توسعه قابلیت های كاربردی را دارد. همچون خصوصیت های آن می توان به عدم وابستگی كشور به سامانه های نرم افزاری یا سخت افزاری مالكانه خارجی اشاره نمود.
فرشادی افزود: این محصول با قابلیت اسـتفاده از تكنولوژی هـای نــوین در حـوزه نرم افزارهــایی چون GIS، همچون WebGIS و MobileGIS و با توانمندی بالایی در پیاده سازی GIS بعنوان یك زیرساخت سازمانی طراحی و تولید شده است.
مجری طرح از كاربردی شدن این سامانه در شهرداری استان های یـزد، تـبریز، اهـواز، كاشـان، كرمانشـاه و سـمنان اطلاع داد و خاطرنشان كرد: شــركت آب و فاضــلاب اســتان های همــدان، كرمــان، قم، ســمنان، كهگیلویه و بویراحمــد، زنجــان و فــارس هم مشتریان این سامانه ایرانی هستند.
وی ســامانه زیرســاخت حســاب آنلاین شهروندی شامل كیف پول شهروندی و عرضه خدمات شهروندی را از دیگر محصولات این شركت دانش بنیان نام برد و اظهار داشت: همینطور سامانه مدیریت هوشمند آبیاری هم بعنوان محصولی دیگر در حوزه شهر هوشمند وIOT در این دپارتمان طراحی و تولید شد و بــا مشــاركت یك شركت دانش بنیان دیگر در حوزه الكترونیك، در سال ۱۳۹۸ به صورت عملیاتی نصب گردید و به بهره برداری رسید.1399/02/01
23:15:42
5.0 / 5
2897
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری