سرویس های پخش آنلاین فیلم و سریال:

فشار بر اینترنت زیاد بود، كیفیت را پایین آوردیم

فشار بر اینترنت زیاد بود، كیفیت را پایین آوردیم

به گزارش وب كنفرانس پلتفرم های استریم آنلاین محتواهای ویدئویی همچون نتفلیكس، یوتیوب، آمازون و اپل به منظور كاهش فشار بر شبكه اینترنت، كیفیت و حجم فیلم های خویش را كاهش داده اند.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، همزمان با شیوع گسترده ویروس كرونا، كشورهای مختلف جهان با اعمال قرنطینه و اجرای محدودیت های جدی در عبور و مرور شهروندان از آنها درخواست و تقاضا كرده اند كه به هیچ عنوان سفر و تعددهای غیرضروری درون و برون شهری نداشته باشند و در خانه بمانند تا به قطع زنجیره انتقال و انتشار این ویروس خطرناك و مرگبار كمك كنند.
یكی از بزرگترین سرگرمیهای شهروندان در كشورهای مختلف در مدت زمان خانه ماندن، بدون شك استفاده از اینترنت و پلت فرم های پخش آنلاین فیلم و سریال و محتوای ویدئویی همچون نتفلیكس، یوتیوب، آمازون و اپل به حساب می آید.
حالا از آنجایی كه استفاده كاربران از این سرویس ها به صورت همزمان و گسترده ای به شدت افزایش پیدا كرده، این شركتها اعلام نموده اند كه به منظور كاهش فشار بر شبكه جهانی اینترنت، قصد دارند كه كیفیت و حجم محتوای استریم های ویدئویی خویش را بكاهند تا تمامی كاربران به خصوص در اروپا كه الان تبدیل به مركز شروع بیماری كووید-۱۹ شده است، بدون هیچ مشكلی بتوانند در خانه خود به مشاهده و تماشای محتوای ویدیویی آنلاین بپردازند.
سخنگوی نتفلیكس در مصاحبه ای در این خصوص تصریح كرد: شركت ما تصمیم گرفته است تا بیت ریت محتوای استریم را به مدت ۳۰ روز در سراسر اروپا كم كند و بدین ترتیب انتظار می رود كه این تصمیم، ترافیك پلت فرم نتفلیكس را به میزان ۲۵ درصد در همه شبكه های اروپایی به كیفیت خوب و قابل قبولی را برای همه كاربران كاهش و نمایش دهد.
یوتیوب هم كه الان بزرگترین سرویس اشتراك ویدئو در جهان به حساب می آید، یك روز بعد از نتفلیكس اعلام نمود كه با اقدام و تصمیمی مشابه، می خواهد كیفیت محتوای ویدیویی خویش را به خصوص در اروپا به صورت موقت به كیفیت استاندارد و قابل قبول كم كند.
آمازون و اپل هم با انتشار بیانیه های جداگانه ای از كاهش كیفیت محتوای استریم خود به خصوص در كشورهای اروپایی اطلاع داده اند. بعنوان مثال سخنگوی شركت آمازون در گفت وگویی با گزارشگر گاردین اظهار داشت: از آنجایی كه تعداد كاربران خانگی به دلیل شیوع گسترده ویروس كرونا به شدت افزایش پیدا كرده است، مدیریت دقیق سرویس ها و اپراتورهای مخابراتی از هر زمان دیگری اهمیت بیشتری پیدا كرده است، بدین ترتیب سرویس Prime Video راهكار هایی برای كاهش فشار بر شبكه اجرا كرده و در همكاری كامل با مقامات محلی و آپارات اور های سرویس دهنده اینترنتی است.

1399/01/05
23:32:07
5.0 / 5
3219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری