هشدار مركز ماهر؛

سوءاستفاده هكرها از وحشت مردم از ویروس كرونا

سوءاستفاده هكرها از وحشت مردم از ویروس كرونا

وب كنفرانس: هكرهای كلاه سیاه از وحشت مردم در شیوع ویروس كرونا سوءاستفاده كرده و با به كارگیری حملات گسترده مهندسی اجتماعی مبادرت به سرقت اطلاعات كاربران می كنند.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از مهر، مركز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای كامپیوتری (ماهر) با آگهی درباب سوءاستفاده هكرها در بحران كرونا اعلام نمود: ترس از ویروس كرونا سبب شده كه مردم به مطالعه مستندات مختلف بپردازند تا اطلاعات خودرا در مورد این ویروس و روشهای پیش گیری از آن بالا برند. حال اینكه هكرها از این موقعیت با ارسال ایمیل ها و مستندات آلوده انبوه مختلف با موضوعات تحریك آمیز و استفاده از شبكه های اجتماعی، می توانند سوءاستفاده های لازم را بمنظور دستیابی به اهداف خود داشته باشند. این روش ها می تواند شامل موارد زیر باشد: • ایجاد مستندات Microsoft Office آلوده به بدافزار
• ایجاد مستندات PDF آلوده به بدافزار
• ایجاد لینك های آلوده به بدافزار
• ایجاد اپلیكیشن های آلوده
• ایمیل های آلوده و یا جعلی
• لطمه پذیری های سیستم عامل و نرم افزارها برای مثال در صورتیكه در فایل Word از كدهای VBA استفاده شده باشد در پیغامی از كاربر درخواست فعال كردن محتوای كدهای ماكرو می شود. این كدها ممكنست كه توسط هكر نوشته شده و حاوی یك كد مخرب باشد. پس در صورت اجرای فایل های مجموعه Microsoft Office به هیچ عنوان ماكروها را فعال نكنید. سایر روش های مقابله با این حملات در این لینك آمده است.


منبع:

1398/12/13
13:19:25
5.0 / 5
3930
تگهای خبر: اپل , سیستم , سیستم عامل , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری