آذری جهرمی:

متوسط سرعت اینترنت موبایل در كشور به 24 مگابیت رسید

متوسط سرعت اینترنت موبایل در كشور به 24 مگابیت رسید

وب كنفرانس: وزیر ارتباطات متوسط سرعت اینترنت موبایل در كشور را 24 مگابیت و اینترنت ثابت را 8.5 مگابیت بر طبق تست سامانه نت سنج پلاس عنوان نمود.به گزارش وب كنفرانس به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در مراسم رونمایی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات كه بامداد امروز یكشنبه در وزارت ارتباطات برگزار شد، اظهار داشت: بر طبق تست ۱۴۵ هزار كاربر در سامانه نت سنج پلاس مشخص شد كه سرعت اینترنت موبایل در كشور بطور متوسط ۲۴ مگابیت است و این در حالیست كه سرعت متوسط اینترنت ثابت ۸.۵ مگابیت ارزیابی می شود كه مطابق استانداردها و اسناد توسعه ای، سرعت اینترنت ثابت مناسب نمی باشد.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه امكان تولید ۷۰ درصد تجهیزات ارتباطات ثابت در كشور وجود دارد، اظهار داشت: از این ظرفیت می توان برای توسعه بخش اینترنت ثابت كشور استفاده نمود.
وی با اشاره به اینكه دنیا به سمت تحول دیجیتال در حال حركت است، گفت: با ورود اقتصاد دیجیتال و پیاده سازی هوش مصنوعی در دنیا كشورهایی كه از دانش هوش مصنوعی برخوردار می باشند در آینده اقتصادی روز به روز قوی تر می شوند و ما باید بدانیم كه آینده اقتصادی ایران نیز وابسته به این حوزه است.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه با وجود اختلافات در شیوه اجرا، اما همه می دانیم حاكمیت آینده كشور وابسته به حوزه اقتصاد دیجیتال است، اشاره كرد: باید به نگاه به آینده و اتكا به تجربیات و پشتوانه بزرگان سابق این حوزه بتوانیم در حوزه اقتصاد و تحول دیجیتال مؤثر واقع شویم.
آذری جهرمی اظهار داشت: یك سال و نیم وقت داریم و با وجود اینكه در نقطه عطف تاریخ تحول دیجیتال در دنیا هستیم باید در این عرصه تمركز ویژه داشته باشیم. بدین جهت دو پروژه را برای ۱.۵ سال آینده بر این اساس تعریف كرده ایم.
وی با اشاره به وجود دانش فضایی در كشور اشاره كرد: مسیر علمی ما در حوزه فناوری فضایی باارزش است و ما الان توانایی ساخت ماهواره و پرتاب گر را داریم و ۵ ماهواره الان در كشور آماده پرتاب هستند.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: با تدوین تاریخ شفاهی علاوه بر قصد بزرگداشت بزرگان حوزه آی سی تی كشور می توانیم از تجربیات این بزرگان برای اجرای پروژه های آینده استفاده نمائیم.


منبع:

1398/11/27
14:46:26
5.0 / 5
4090
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری