رئیس كمیته ارتباطات در گزارش وب كنفرانس:

جهرمی هفته آینده به مجلس می رود

جهرمی هفته آینده به مجلس می رود

به گزارش وب كنفرانس رئیس كمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی از دعوت از وزیر ارتباطات برای حضور در مجلس و عرضه گزارشی پیرامون نقاط ضعف و قوت شبكه ملی اطلاعات به دنبال قطع اینترنت اطلاع داد.رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه قرار بود وزیر ارتباطات این هفته با حضور در كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گزارش جامعی از روند پایداری شبكه ملی اطلاعات در زمان قطع اینترنت، عرضه نماید، تصریح كرد: به علت برگزاری مراسم راهپیمایی مردمی در پشتیبانی از اقتدار و امنیت كشور در تهران، این جلسه به هفته آینده موكول شد.
وی اظهار داشت: در جلسه هفته آینده كمیته ارتباطات كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، از وزیر ارتباطات دعوت شده است كه در مورد میزان پایداری شبكه ملی اطلاعات طی یك هفته اخیر، گزارش دهد.
سبحانی فر با اشاره به اینكه بررسی نقاط ضعف و قوت خدمات دهی شبكه ملی اطلاعات همچون محورهای این جلسه خواهد بود، اضافه كرد: مبحث زیرساختهای شبكه ملی اطلاعات، تامین امنیت این شبكه، وضعیت عرضه محتوای آنلاین بر این بستر و سایر موضوعات مربوط به شبكه ملی اطلاعات، در این نشست مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
رئیس كمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی با اشاره به قطع اینترنت در هفته گذشته و استفاده از شبكه ملی اطلاعات اظهار داشت: شواهد نشان داد كه میزان تاب آوری و پایداری شبكه ملی اطلاعات تا حدودی دارای وضعیت مطلوبی است.
وی با اشاره به نقطه ضعف این شبكه اضافه كرد: آنچه كه هنوز روی این شبكه با مشكلاتی همراه می باشد، به نقایص موجود در اشتراك گذاری داده ها و انتقال محتوا مربوط می شود.
وی تاكید كرد: در این راستا لازم است كه سایر دستگاهها هم با اشتراك گذاری اطلاعات، از زیرساختهای شبكه ملی اطلاعات برای سرویس دهی مطلوب به مردم استفاده كنند.

1398/09/05
20:25:10
5.0 / 5
4337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری