سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی كل كشور:

اهتمام می نماییم موارد فیلترینگ را تا حد امكان كاهش دهیم

اهتمام می نماییم موارد فیلترینگ را تا حد امكان كاهش دهیم

به گزارش وب كنفرانس سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی كل كشور، اظهار داشت: اهتمام می نماییم موارد فیلترینگ را تا حد امكان كاهش دهیم ولی در مقابل افرادی كه بخواهند بدون توجه به حدود قانونی و صرفاً برمبنای فشار رسانه ای از مسئولیت خود سر باز بزنند، می ایستیم.به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، جواد جاوید نیا سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی كل كشور، با اشاره به فیلترینگ سایت های دانلود فیلم در هفته های اخیر اظهار داشت: این اقدام به سبب تخلفات گوناگون در انتشار محتوای غیر اخلاقی و بعد از بارها طرح در كارگروه محتوای مجرمانه و تصویب فیلترینگ آنها صورت پذیرفت.

وی افزود: این سایت ها برای فرار از اجرای قانون با تغییر دامنه و فضای میزبانی خود تلاش كردند در مقابل فیلترینگ مقاومت كنند و به تذكرات دادستانی در این خصوص توجه نمی كردند.

جاوید نیا با اشاره به مطرح شدن سوژه فیلترینگ سایت های اینترنتی گفت: باید عرض كنم كه تنها این سایت ها فیلتر نشدند. تعداد دیگری از سایت های متخلف همزمان با آنها فیلتر شدند ولی برخی تلاش كردند با فضا سازی رسانه ای این مساله را برجسته كنند و به صورتی در مقابل اقدام قانونی دادستانی، فشار رسانه ای ایجاد كنند.

وی اضافه كرد: بر این اساس ما طبق قانون جرایم كامپیوتری به ارائه دهندگان خدمات میزبانی اعلام كردیم كه از میزبانی محتوای این سایت ها اجتناب كنند كه همین مسأله هم صورت پذیرفت.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی كل كشور با اشاره به سخنان مطرح شده از طرف وزیر ارتباطات درباب علت فیلترینگ سایت های دانلود فیلم، اظهار داشت: همانگونه كه قبلا نیز اعلام شده است برای این اقدام شكایت از طرف دستگاه خاصی مطرح نشده بود بلكه برمبنای رصد دوره ای و نظام مند در طول زمان، این تخلفات شناسایی شده بود و پیش از مبادرت به فیلترینگ بارها به آنها برای حذف محتوای مجرمانه تذكرات لازم داده شده بود.

این مقام قضایی گفت: ما نه تنها در مقابل این سایت ها بلكه در قبال مابقی سایت هایی كه تخلفاتی را انجام داده اند قبل از هر گونه اقدامی به آنها تذكر می دهیم. بالای 95 درصد از تخلفات سایت های داخلی بدون نیاز به فیلترینگ و صرفا با تذكر، موارد غیر قانونی حذف می شد ولی در مورد اخیر آنها راضی به انجام قانون نبودند بنا بر این مسأله به صورت قانونی مورد پیگیری قرار|گرفت.

وی افزود: ولی پس از این مرحله، خود آنها بازگشت كردند و ما به آنها راهكار دادیم كه به شرط حذف محتوای مجرمانه و همین طور ستاندن مجوز از نهاد قانونی می توانیم با تسریع در پروسه رفع فیلتر، مشكل آنها را در اسرع وقت حل نماییم. بر همین مبنا برخی از سایت ها با كسب مجوز در پروسه رفع فیلتر قرار گرفته اند.

جاوید نیا درانتها گفت: به صراحت اعلام می نماییم كه تلاش دادستانی پشتیبانی از كسب و كارهای سالم در كشور است و اهتمام می نماییم موارد فیلترینگ را تا حد امكان كاهش دهیم و با تذكر و تعامل با فعالین، سبب مسدود شدن آنها نباشیم ولی در مقابل افرادی كه بخواهند بدون توجه به حدود قانونی و صرفاً برمبنای فشار رسانه ای از مسئولیت خود سر باز بزنند، می ایستیم.

منبع:

1398/08/21
22:13:13
5.0 / 5
4293
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری