ثبت نام ۳۲۰۰ نفر در نخستین دانشگاه هوش مصنوعی جهان

ثبت نام ۳۲۰۰ نفر در نخستین دانشگاه هوش مصنوعی جهان

وب كنفرانس: نخستین دانشگاه تخصصی هوش مصنوعی جهان به نام دانشگاه هوش مصنوعی محمد بن زائد در امارات شاهد ثبت نام هزاران داوطلب از سراسر جهان بوده است.به گزارش وب كنفرانس به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، در نخستین هفته ثبت نام در این دانشگاه حدود ۳۲۰۰ نفر برای تحصیل در دانشگاه مذكور ثبت نام كرده اند كه بخش اعظم آنها اهل كشورهای امارات، عربستان سعودی، الجزایر، مصر، هند و چین هستند.
در اكتبر گذشته خبر شروع به كار نخستین دانشگاه تخصصی جهان در حوزه هوش مصنوعی در ابوظبی منتشر گردید. هدف از این كار ابداع مدلی جدید از تحقیقات علمی و دانشگاهی برای پیشبرد هوش مصنوعی و بهره مندی از تمامی قابلیت های این تكنولوژی جدید اعلام شده است. همین طور ادعا شده كه دانشجویان این دانشگاه می توانند به قسمتی از پیشرفته ترین سیستم های هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند.
دوره های درسی این دانشگاه در مقطع فوق لیسانس و دكترا در حوزه هایی همچون یادگیری ماشینی، دید كامپیوتری و پردازش زبان های طبیعی برگزار شده و دانشجویان پذیرش شده از بورس كامل تحصیلی، كمك هزینه ماهیانه، بیمه درمانی و محلی برای اقامت برخوردار می شوند. كلاس های درس این دانشگاه از سپتامبر سال ۲۰۲۰ تشكیل می شوند.
بر اساس یافته های موسسه مشاوره ای پی دبلیو سی، تا سال ۲۰۳۰ هوش مصنوعی از تاثیری ۱۶ تریلیون دلاری بر اقتصاد جهانی برخوردار خواهد بود و موجب تقویت ۲۶ درصدی تولید ناخالص داخلی اقتصادهای محلی در نقاط مختلف جهان می شود.


منبع:

1398/08/11
20:47:08
5.0 / 5
4769
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری