رئیس آمازون: فناوری تشخیص چهره نیازمند قانونگذاری دولت آمریكا است

رئیس آمازون: فناوری تشخیص چهره نیازمند قانونگذاری دولت آمریكا است

به گزارش وب كنفرانس جف بزوس مدیرعامل شركت آمازون از دولت امریكا خواست هر چه سریع تر جهت استفاده ایمن از فناوری تشخیص چهره قانون وضع كند.به گزارش وب كنفرانس به نقل از تك اكسپلور، جف بزوس اعتقاد دارد افزایش استفاده از فناوری تشخیص چهره تبعات اجتماعی و سیاسی متنوعی را به همراه خواهد داشت و بنابراین كاخ سفید باید این مورد را جدی بگیرد و قوانین خاصی را برای كاربرد فناوری مذكور وضع كند.
در ماه های اخیر برخی شركت های فناوری آمریكایی به دلیل سواستفاده از فناوری تشخیص چهره و نقض امنیت و حریم شخصی مردم از این طریق مورد انتقاد قرار گرفته بودند. همینطور بعضی از این شركت ها بی سروصدا در حال همكاری با پلیس و سازمان های اطلاعاتی و امنیتی امریكا هستند تا اطلاعات خصوصی مفصلی را با استفاده از فناوری مورد اشاره و بدون جلب رضایت مردم جمع آوری كنند.
جف بزوس اعتقاد دارد اگر در مورد نحوه استفاده از فناوری تشخیص چهره قانون گذاری نشود، تضمینی وجود ندارد كه در آینده از آن به درستی استفاده گردد.
وی افزوده كه آمازون دستورالعمل های مناسب از نظر خود برای كاربرد فناوری مذكور را تدوین كرده و اعتقاد دارد می توان بدین شیوه حقوق افراد را محترم شمرد و تضمین نمود كه دولت ها به شكلی شفاف از فناوری مورد اشاره بهره بگیرند.

1398/07/21
23:45:28
5.0 / 5
4218
تگهای خبر: سازمان , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری